НОВИНИ

В ЄС розповіли, коли можуть скасувати візи для громадян України

Країни-члени ЄС нададуть візову свободу Україні, якщо умови плану дій з візової лібералізації будуть виконані належним чином.

Країни-члени Європейського Союзу готові скасувати візи для громадян України в рамках Плану дій з візової лібералізації України з ЄС за умов його виконання. Про це сказав глава політичного відділу Представництва ЄС в Україні Ханнес Шрайбер.

"Атмосфера (серед країн членів ЄС - ред.) зараз така, що, якщо умови виконано, то давайте просунемося якнайшвидше. Загалом, країни-члени дуже позитивно ставляться до надання візової свободи. Це важливо використати та також важливо відповідати критеріям", - сказав Шрайбер.

Водночас, за його словами, остаточне рішення з візової лібералізації з Україною з боку ЄС прийматиме міністерство внутрішніх справ.

"Важливо, що вони не будуть брати до уваги політичні питання. Тут не йдеться про політику, а про внутрішню безпеку", - зазначив Шрайбер.

Він зауважив, що питання візової лібералізації також пов'язано, зокрема з боротьбою з організованою злочинністю, протидією корупції, міграційною політикою, безпековими ризиками.

Щодо візової лібералізації в контексті ситуації на сході України та окупованого Криму, то рішення з цього питання раніше не ухвалювалося, додав Шрайберг.

В цьому контексті, він наголосив, що візова лібералізація продовжується.

В якості прикладу Шрайбер навів Кіпр, окупований вже понад 40 років, громадяни якого в’їзжають у Шенген без віз.

Шрайбер також підкреслив, що План дій з візової лібералізації, ухвалений у 2010 році, є діючим та жодна зі сторін не вимагала його зміни.

При цьому він зауважив, що більшість необхідного законодавства для виконання Плану вже ухвалена.

 "Все ще існує питання втілення цього законодавства та незначні питання з першої фази (Плану - ред.). За великим рахунком законодавство ухвалено. Тобто зараз в основному необхідно сконцентруватися на втіленні (цього законодавства - ред.)", - сказав він.

Нагадаємо, зараз група експертів Єврокомісії перебуває в Україні і вивчає роботу, яка зроблена Києвом щодо імплементації другої фази безвізового діалогу України і ЄС. На підставі їхніх висновків прийматиметься рішення щодо надання Україні безвізового режиму.

Як заявляли раніше в українському МЗС, питання імплементації Угоди про лібералізацію візового режиму ЄС для громадян України з Європейським Союзом обговорюватиметься на Ризькому саміті Східного партнерства. 

Нагадаємо, раніше Арсеній Яценюк заявляв, що у травні ЄС може прийняти рішення про безвізовий режим з Україною.