НОВИНИ

Компанії Фірташа заборгували державі 9,3 мільярда гривень

Газорозподільчі компанії пролобіювали розстрочку боргів на 20 років, і тепер намагаються боротися з "Газом України", щоб не платити зовсім.

Обласні газорозподільні компанії і азотний холдинг Ostсhem, що належать Дмитру Фірташу, мають заборгованість перед держкомпанією "Газ України" за поставлений природний газ на суму 9,3 млрд гривень. Про це повідомили у прес-службі держкомпанії.

"Борги газорозподільних компаній перед "Газ України" становлять 2,3 млрд грн, причому вони пролобіювали розстрочку боргів на 20 років і тепер намагаються з нами боротися, щоб не платити зовсім. Крім того, азотні заводи, що належать Ostсhem Group, мають майже 7 млрд грн боргу перед "Газ України", - заявили в держкомпанії.

У повідомленні наголошується, що владі терміново необхідно докласти зусилля, щоб переглянути рішення про розстрочення заборгованості газорозподільних компаній і стягнути з них майнові борги.

Повернення величезної суми боргу створить додаткові можливості державі для регулювання газового ринку, підкреслюють в держкомпанії.

У прес-службі також прокоментували відкритий лист газорозподільних компаній до уряду, в якому йдеться про неможливість ефективного управління компанією "Газ України" державними розподільними мережами через борг.

"За заявами керівництва облгазів про ефективність роботи ДК "Газ України" заявляємо, що надана в листі інформація не відповідає дійсності", - зазначили в прес-службі, підкресливши, що труднощі в "Газ України" перебільшені.

Згідно з повідомленням, на сьогоднішній день компанія не має кредиторської заборгованості перед зазначеними у зверненні підприємствами ДП "Укрспирт" і "Укртрансгаз". При цьому повідомляється, що завод "Імпульс" (Шостка), має дебіторську заборгованість перед компанією на суму 1,4 млн гривень.

Також у компанії підкреслюють, що облгази експлуатують державні газорозподільні мережі на умовах договорів про користування.

"У даний час "Газ України" має право поставити питання про ефективність роботи газорозподільних компаній та ефективності використання державного майна", - додали в "Газ України".

У повідомленні підкреслюється, що перегляд майнових договорів з газорозподільними компаніями та оголошення конкурсу на право оренди та обслуговування газорозподільних мереж дозволить уникнути отримання надприбутків від продажу газу недержавними структурами, які контролюють розподільні мережі.

Нагадаємо, у грудні повідомлялося, що холдинг Фірташа заборгував російскому банку понад $800 млн.

Крім того, у Фірташа відібрали землю біля університету Шевченка у Києві.

Також зазначимо, НБУ визнав неплатоспроможним банк Фірташа.