НОВИНИ

Казанський: Гонтарєва написала заяву про відставку

2 березня Рада розгляне її заявку.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева написала заяву про відставку. Про це повідомив журналіст Українського тижня Денис Казанський.

"Гонтарева написала заяву на звільнення. Сьогодні Рада голосуватиме", — повідомив Казанський.

2 березня Верховна Рада прийме звернення до президента України з проханням ініціювати звільнення голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, повідомили власні джерела в парламентській коаліції.

Джерела, нагадали, що по закону, єдиним, хто може ініціювати відставку голови Нацбанку є президент України. Тому в коаліції прийнято рішення офіційно прийняти звернення до глави держави з закликом невідкладно ініціювати цей процес.

Водночас, проект відповідного рішення наразі відсутній у переліку підготовлених до засідання парламенту 2 березня.

У прес-службі Апарату Верховної Ради наразі не мають жодної інформації про можливі зміни у порядку денному.

У прес-службі спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана на запитання про можливий розгляд питання, пов'язаного з відставкою голови НБУ, повідомили наступне: "Наразі такої інформації немає. О 13:00 почнеться засідання ради коаліції і будь-які рішення варто чекати вже після нього".

Як повідомлялось, прокуратура Києва 16 лютого 2015 року відкрила кримінальне провадження щодо керівництва Національного банку України, зокрема глави НБУ Валерії Гонтарєвої

Нагадаємо, на початку грудня проти Гонтарєвої вже було порушено кримінальну справу. Їй інкримінували зловживання владою або службовим становищем.

Минулого тижня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що глава НБУ Валерія Гонтарева має піти з посади.