НОВИНИ

Меркель та Олланд не пристали на план Путіна щодо Донбасу — The New York Times

Джерела в дипломатичних колах стверджують, що варіант розв'язання конфлікту в Україні, напередодні запропонований російським лідером, був “надто цинічним”.

Цього тижня президент РФ Владімір Путін надіслав лідерам Німеччини та Франції пропозицію щодо врегулювання конфлікту на Сході України, однак в ЄС його план не знайшов підтримки. Про це 5 лютого повідомили західні ЗМІ, посилаючись на джерела в дипломатичних колах Євросоюзу.

Згідно з повідомленням, на Заході пропозиція Путіна зазнала гострої критики. Джерела стверджують, що згаданий план був надто цинічним і по суті пропонував заморозити конфлікт на Донбасі на зразок Придністров'я і Абхазії, передавши регіон під контроль РФ.

"Це не мирний план. Це дорожна карта для створення нового Придністров'я чи Абхазії в Україні. Це цинічна спроба (Путіна — ред.) уникнути усіх зобов'язань, взятих на себе в Мінську", - заявив один з високопоставлених дипломатів на умовах анонімності.

Після цього канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд склали свій “мирний план”, який, за деякими даними, базується на Мінських домовленостях.

В оточенні Меркель зазначають, що канцлер, незважаючи на часті телефонні переговори з Путіним, наполягла на візиті до Москви, щоб особисто поговорити з російським лідером.

Нагадаємо, у зв'язку з загостренням конфлікту на Донбасі та посиленням російської агресії в Адміністрації президента США Барака Обами тривають дискусії щодо надання Україні оборонного озброєння. Це викликало чергову хвилю дипломатичної активності між США, ЄС, Україною та Росією.

Раніше повідомлялося, що президент Франції Франсуа Олланд виступив проти надання Україні зброї. Разом з канцлером Німеччини Меркель він підготував новий "мирний план". Свою позицію лідери Німеччини та Франції озвучать під час візиту до Києва 5 лютого та Москви 6 лютого. 

Крім того, Меркель відвідає Вашингтон 9 лютого, щоб зустрітися з президентом США.