НОВИНИ

Газпром з 1 квітня хоче постачати Україні газ за угодами 2009 року

Також у Газпромі назвали газові контракти 2009 року "історичними".

З 1 квітня Газпром має намір повернутися до норм газових контрактів між Україною та РФ від 2009 року. Про це повідомили у прес-службі компанії за підсумками наради з питань роботи «Газпрому», що відбулася сьогодні. 

«Газпром працював, працює і буде працювати з Україною відповідно до чинних контрактів на постачання і транзит газу», – заявив під час наради голова компанії Алєксєй Міллєр.

Також зазначено, що «сьогодні виповнилося шість років, як уряд України схвалив результати переговорів про постачання російського газу до країни у 2009-2019 роках та про умови його транзиту через українську територію до Європи. Ці історичні документи діяли за різних урядів України. Контракти регулювали, регулюють і будуть регулювати взаємодію ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» у газовій сфері до кінця 2019 року».

Також наголошується, що 30 жовтня 2014 року у Брюсселі досягли домовленості щодо «зимового пакету» поставок газу в Україну. «Зимовий пакет», зокрема, передбачає «тимчасову знижку на газ у $100 на 1 тис. куб. м, надану урядом РФ. Причому «зимовий пакет» повністю заснований на параметрах чинного контракту на постачання газу в Україну.

На думку Газпрому, дія «зимового пакету» закінчиться 31 березня 2015 року, 1 квітня Газпром і НАК «Нафтогаз України» продовжать роботу відповідно до контракту.

Як відомо, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови щодо чинності газових контрактів 2009 року до Стокгольмського арбітражу.

Також повідомлялося, що рішення Стокгольмського арбітражу на варто чекати раніше осені 2015 року.

Читайте також: Експерт: після газових домовленостей у Брюсселі розслаблятися не варто