НОВИНИ

Польща запевняє, що може відновити реверс газу в будь-який момент

Польський оператор газопроводів компанія Gaz-System S.A. заявляє, що не припиняв реверс газу в Україну, а вимушену перерву поставок пояснює відсутністю відповідного замовлення.

Реверсні поставки газу з Польщі в Україну припинилися, оскільки німецька компанія RWE, з якою укладено угоду про надання транзитних послуг, з початку року не подає щоденних заявок на транзит газу територією Польщі. Про це заявила речниця Gaz-System S.A. Малгожата Полковська.

“Транспортування газу через Польщу в напрямі України відбувається за принципом поставок, що перериваються. Впродовж останніх днів німецька компанія, з якою ми маємо підписану угоду, не замовляє транзитні послуги”, - повідомила Полковська.

Вона зазначила, що поставки можуть відновитися у будь-який момент, оскільки транзитні послуги надаються на основі щоденних замовлень німецької компанії на транзит.

“Поставки у будь-який момент можуть відновитися. Це – рішення клієнта”, - констатувала вона.

Речниця Gaz-System S.A. не бачить надзвичайної ситуації у перерві поставок в Україну газу через Польщу і підкреслює, що така ситуація вже неодноразово траплялася в минулому.

“Таке вже неодноразово траплялося. В минулому були тривалі періоди часу, коли не надавалася транзитна послуга, оскільки таким було рішення клієнта. Зараз є схоже рішення”, - наголосила вона.

Полковська назвала неправдивою інформацію, яку розповсюджують російські ЗМІ, про те, що через Польщу щодня транспортується в Україну 20 млн куб. м газу.

“Це - хибна інформація, бо максимальні технічні можливості пункту “Германовіце” на кордоні з Україною 4 млн куб. м газу”, - підкреслила речниця Gaz-System S.A.

Нагадаємо, з 1 січня Gaz-System S.A. не транспортує газ з Польщі в Україну.

Як повідомлялося, станом на 14 січня 2015 року українські підземні газосховища були заповнені на третину - в них  зберігалося 10,342 млн кубічних метрів природного газу.

Довідка:  Поставки газу через Польщу в Україну здійснюють на основі 5-річної рамкової угоди між НАК “Нафтогаз України” та RWE Supply & Trading, підписаної у травні 2012 року. Угода передбачає постачання до 10 мільярдів куб. м природного газу на рік.

Транзитні потужності Польщі дозволяють щороку транспортувати в Україну до 1,5 млрд куб. газу.

ПАТ “Укртрансгаз” і Gaz-System S.А. у середині грудня минулого року підписали угоду про взаємодію щодо розширення газових сполучень між Україною і Польщею. На території України основним варіантом розширення визначено будівництво магістрального газопроводу-інтерконектора “Дроздовичі - Більче-Волиця” довжиною 110 км з продуктивністю 8,0 млрд куб. м на рік у напрямку Польща-Україна та 7,0 млрд куб. м на рік у напрямку Україна-Польща. Орієнтовна вартість будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору на території України складає 245 млн доларів.