НОВИНИ

Байден і Порошенко обговорять поставки зброї до України

Під час візиту в Україну віце-президент США внесе остаточну ясність щодо поставок американської зброї до України у випадку повномасштабного розгортання військових дій на Сході.

Президент України Петро Порошенко та віце-президент США Джо Байден, який прибуде в Україну з офіційним візитом 21 листопада, обговорять умови військової допомоги Сполучених Штатів Україні. Про це заявив радник президента Порошенка Олег Махніцький, відповідаючи на запитання американських журналістів у Національному прес-клубі у Вашингтоні.

За інформацією прес-служби Махніцького, під час офіційного візиту Байдена в Україну сторони обговорять не тільки посилення міжнародних санкцій внаслідок концентрації російських військ на кордоні України і порушення його. До порядку денного зустрічі будуть внесені умови військової допомоги Україні. За інформацією Махніцького, в разі позитивних домовленостей у Києві подальші консультації визначать конкретні терміни і обсяги такої допомоги. 

Радник президента не підтвердив, але і не виключив перспективу залучення американських інструкторів для практичного навчання українських військових. За його словами, ”ми не просимо США воювати за нас, однак нам потрібен досвід ведення сучасних воєн”. На думку Махніцького, самих слів підтримки від стратегічних партнерів України вже недостатньо.

Як відомо, раніше Білий дім, на відміну від представників Конгресу США, уникав офіційних обговорень цього питання, вважаючи такий сценарій розвитку провокаційним для російської влади, що може лише погіршити ситуацію на Донбасі.

Як повідомлялося, 28 жовтня сенатор США, член сенатського комітету з озброєнь Джеймс Інгоф заявив, що Штати  ухвалять рішення про надання Україні зброї для захисту не пізніше, ніж за два з половиною тижні. Він також заявив, що США зараз вважають Україну одним з головних своїх партнерів і додав, що за 20 років свого перебування у сенаті ніколи не бачив настільки теплого прийому, як той, яким зустріли президента Порошенка.

Нагадаємо, у Сенаті США зареєстровано законопроект про надання зброї Україні.

Як відомо, раніше у виданні The New York Times зявилася інформація, що США можуть "розміняти" Україну на підтримку РФ в іранському питанні.

За словами екс-посла США в Україні Джона Гербста, така інформація не відповідає дійсності. На його думку, підґрунтям для виникнення чуток про таємні домовленості Білого дому й Кремля могла стати відмова США надати Україні зброю для захисту від російської агресії. 

Більше про це читайте у матеріалі "Війна чуток" у № 33 "Українського тижня".