НОВИНИ

Стокгольмський арбітраж ухвалить рішення по газу не раніше осені 2015 року – Продан

Україна знову звернеться до Єврокомісії за посередництвом у переговорах з Газпромом.

Рішення Арбітражного суду Стокгольма щодо газового спору між Національною акціонерною компанією Нафтогаз України і російським газовим монополістом компанією "Газпром" про ціну російського газу для України і умови його поставок після 31 березня 2015 року може бути ухвалене лише восени 2015 року. Про це повідомив журналістам міністр палива і енергетики України Юрій Продан під час зустрічі в Києві з новим віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефковичем, що змінив на цій посаді Гюнтера Еттінгера.

Продан озвучив звернення до Єврокомісії з проханням стати посередником на майбутніх переговорах із Газпромом про літню ціну на газ.

Нагадаємо, 16 червня стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" подали взаємні позови до Арбітражного суду у Стокгольмі . Позиція НАК "Нафтогаз України" зводилась до того, що встановлена ціна, незважаючи на те що вона зафіксована у відповідній угоді, є завищеною і несправедливою.

Також повідомлялося, що 14 жовтня українська сторона подала додаткову позовну заяву до арбітражу, яка стосувалася контракту на транзит газу через територію України.

Як відомо, 31 жовтня Росія, Україна і Єврокомісія підписали юридично зобов'язуючий тристоронній протокол, зафіксувавши домовленості щодо постачання в Україну російського газу протягом зимового сезону 2014-2015 років.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Документ підписали глава Газпрому Алєксєй Міллер і глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас, прес-служба Кабміну повідомила, що Євросоюз гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов.