НОВИНИ

  ▪  

Місія Червоного Хреста призупинила роботу в Донецьку

Тіло загиблого 2 жовтня під час обстрілу Лорана Дюпаск'є вивезли з Донецька.

Наразі пріоритетним завданням є доправлення тіла загиблого його родині у Швейцарію. Про це 4 жовтня повідомила в коментарі Тиждень.ua представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Аліна Мурзаєва.

“Ми над цим працюємо, з Донецька тіло вже вивезли”, – заявила Мурзаєва, однак про більш точне місцеперебування тіла загиблого Лорана Дюпаск'є вона не повідомила.

За її словами, наразі місія МКЧХ призупинила свою оперативну діяльність.

“Місія МКЧХ працює в семи містах України, до роботи залучені 120 працівників, близько 50 з них є громадянами інших держав. Однак, наразі оперативну діяльність працівників місії призупинили на декілька днів для того, щоб розібратися в ситуації, яка склалася. І лише згодом ми приймемо рішення щодо подальшої роботи в Україні”, – зазначила Мурзаєва.

За її словами, у Донецьку працювали 20 представників МКЧХ, п'ятеро з них – іноземці, однак інформації про кількість працівників, які досі залишаються в місті, в Комітеті не надають.

“Передусім через те, що ми дбаємо про безпеку своїх співробітників”, – пояснила Мурзаєва,

“Щодо розслідування, то цим повинна займатися влада. Більш детальну інформацію ми зможемо надати пізніше, оскільки наразі триває багато внутрішніх обговорень”, – зазначила представник МКЧХ.

Як повідомлялося, 2 жовтня у Донецьку в результаті обстрілу, здійсненого бойовиками, загинув від осколкових поранень працівник Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Також постраждали 5 мирних жителів.

3 жовтня постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Юрій Сергєєв заявив про наявність серйозних доказів причетності проросійських бойовиків до вбивства працівника МКЧХ.

За даними РНБО, російські ЗМІ готують неправдивий сюжет зі звинуваченнями сил АТО в загибелі представника Міжнародного Комітету Червоного Хреста 2 жовтня у Донецьку.