НОВИНИ

У Дніпропетровську допитують вище керівництво ЗСУ через події в Іловайську

Військові прокурори в Дніпропетровську допитують вище керівництво Збройних сил України у провадженні щодо подій під Іловайськом Донецької області. Про це повідомив генеральний прокурор Віталій Ярема журналістам у Києві.

"Зараз у Дніпропетровську працюють військові прокурори, допитують, зокрема, Муженка (Віктор Муженко - начальник Генерального штабу), Литвина (Петро Литвин - командувач військами Південного оперативного командування) і керівництво Збройних сил найвищого ешелону", - сказав Ярема.

Генпрокурор нагадав, що військові прокурори ведуть розслідування обставин загибелі великої кількості військових в оточенні під Іловайськом.

"Чи це були об'єктивні обставини в результаті російської агресії, чи це були прорахунки керівництва військових підрозділів", - наголосив Ярема.

Нагадаємо, раніше генпрокурор повідомив, що під Іловайськом загинули щонайменше 200 людей.

Як відомо, наприкінці серпня в Іловайську кілька сотень бійців АТО потрапили в оточення бойовиків і російських військових. Обстріл і взяття в полон українських військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів тривали більше тижня.

У Міноборони України заявили про засекречування повної інформації щодо ситуації в Іловайську, пообіцявши оприлюднити її пізніше.

4 вересня на закритому засіданні Верховної Ради створили тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин загибелі і захоплення в полон бійців АТО.

Крім того, Генпрокуратура розпочала розслідування щодо дій керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу під час операції поблизу Іловайська.

За попередніми даними, під Іловайськом загинули близько 100 осіб, кілька сотень потрапили в полон.