НОВИНИ

РНБО: РФ замовчує подробиці про рух та вміст другого гуманітарного конвою

За останні три дні українська сторона не отримувала жодного повідомлення про рух та вміст гуманітарного вантажу з боку РФ. Росія вже замовчує цю тему. Про це заявив речник інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Коментуючи питання, чи відомо щось про рух чергового "гуманітарного конвою", який мав вирушити в Україну вже 6 вересня, Лисенко заявив: "Жодного повідомлення про рух та вміст гуманітарного вантажу не надходило".

"Про новий гуманітарний вантаж поки що жодної інформації немає", - додав він.

Як відомо, 5 вересня Леонід Кучма  за підсумками переговорів контактної групи з урегулювання ситуації на сході країни заявив, що у суботу, 6 вересня, до східних регіонів України мають надійти перші партії гуманітарного вантажу.

"Перший гуманітарний вантаж на Донбас має піти в суботу. А в понеділок фактично буде розроблено більш-менш чіткий план гуманітарних коридорів на майбутнє для всіх, хто хоче надати допомогу Донецьку й Луганську", - заявив він в п'ятницю в Мінську.

Нагадаємо, минулого разу так званий "гуманітарний конвой" від Росії потрапив до України дуже сумнівним чином. Українські прикордонники та митники провели оформлення тільки 34-х вантажівок з гуманітарною допомогою з Росії. Водночас, у Держприкордонслужбі повідомили, що через кордон проїхало більше 100 вантажівок. Що саме перевозила частина з них – невідомо. У Червоному Хресті заявили, що не супроводжують російські вантажівки.

Пізніше стало відомо, що на територію України, проігнорувавши митників, увійшли всі 280 машин з російським вантажем.

Читайте також: У МЗС пояснили, за яких умов пустять в Україну другий гуманітарний конвой з РФ