НОВИНИ

В Іловайську російських військових було вчетверо більше, ніж українських силовиків

В Іловайську російських військових було вчетверо більше, ніж українських силовиків. Про це 2 вересня в ефірі 5 каналу заявив командувач Південним оперативним командуванням генерал-лейтенант Руслан Хомчак, який перебував в оточенні під Іловайськом до 31 серпня.

"Те, що я бачив своїми очима, то співвідношення було, як мінімум, один до чотирьох з перевагою в їхню сторону", – сказав Хомчак.

За його словами, перший вогневий контакт з російськими військовими відбувся 24 серпня на сході від Іловайська.

"Російські підрозділи були повністю укомплектовані, як мінімум батальйонні тактичні групи десантних, десантно-штурмових бригад, мотострілкових бригад", – заявив Хомчак.

За словами генерала, 27 серпня українські силовики провели переговори з російськими військовими.

"У нас перебували їхні полонені і один поранений, якому ми надали допомогу. Вони нам сказали: "Віддайте нам полонених і поранених, а ми допоможемо вам пройти коридор 18-20 кілометрів, щоб ви могли вивести свої війська без втрат". Домовилися про час , про маршрути, що вони нас супроводжують, щоб не було ніяких конфліктів з терористами ", – сказав Хомчак, додавши, що згодом російські військові поставили умови, за якими сили АТО повинні були залишити свою зброю і військову техніку, йти за іншим маршрутом однією колоною замість двох.

Генерал зазначив, що керівництво АТО прийняло рішення виходити з оточення відповідно до перших домовленостей.

"Ми очікували, що доведеться прийняти бій, єдине, чого ми не очікували, – що це будуть підлі засідки, які були побудовані так, що це був просто розстріл", – наголосив Хомчак. 

Як відомо, добровольчі батальйони, потрапивши в оточення противника під ловайськом,  неодноразово просили у командування підкріплення. Зокрема бронетехніку та важке озброєння. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла.

В той же час, росіяни обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити військові.

Протягом кількох днів українським військовим вдається виходити невеликими групами. За неофіційними даними, під Іловайськом загинули близько 100 осіб, кілька сотень потрапили в полон.