НОВИНИ

Рада хоче послухати доповідь Гелетея щодо Іловайська

Міністра оборони Валерія Гелетея запросили на 2 вересня до Верховної Ради для надання доповіді щодо ситуації біля Іловайська. Про це під час брифінгу повідомив лідер фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Коментуючи ініціативу голови Верховної Ради Олександра Турчинова оголосити День жалоби за загиблими біля Іловайська, Соболєв зазначив, що та ситуація "вимагає негайного реагування у зв'язку із кількістю жертв, поранених, у зв'язку із необхідність надання негайної допомоги".

"То я думаю, в рамках цієї доповіді ми отримаємо офіційну інформацію від представників Збройних сил", - сказав він.

Стосовно дня жалоби, зазначив Соболєв, голова парламенту з цього питання фактично розпочав засідання погоджувальної ради у понеділок.

"Він запропонував завтра фактично зробити цю заяву і відповідні дії", - сказав лідер фракції.

Як відомо, завтра відбудеться пленарне засідання Верховної Ради.

Нагадаємо, в оточенні під Іловайськом близько тижня тому опинилися кілька добровольчих батальйонів та частина бійців Збройних сил.

Вранці 30 серпня стало відомо, що колони українських військовослужбовців, які перебувають під Іловайськом, уже сформували для виведення їх з оточення.

Згодом у МВС повідомили, що 28 бійців батальйонів вже вийшли з "котла". 

31 серпня стало відомо, що з оточення вийшли щонайменше три групи бійців - 14, 16 та 17 осіб.

Пізніше радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив з посиланням на комбата "Донбасу", що з оточення вийшла група у 69 бійців.

В той же час, росіяни обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити військові.

Добровольчі батальйони з Іловайська неодноразово просили у командування підкріплення. Зокрема бронетехніку та важке озброєння. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла.