НОВИНИ

На Дніпропетровщину доставили 85 поранених з-під Іловайська

У дніпропетровський військовий госпіталь №385 доставили 85 поранених українських бійців, яких вивели із-під Іловайська. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила представник президента з мирного врегулювання на Сході Ірина Геращенко.

"Є дуже важкі. Хлопці розповідають, що вони йшли на гуманітарний коридор, але їх жорстоко почали розстрілювати росіяни і їх наймити", - розповіла Геращенко.

За її словами, саме цей госпіталь приймає найтяжчих поранених.

"Розрахований на 100 людей, збільшує навантаження до 200. Ліжка в коридорі. І при цьому в катастрофічному стані", - повідомила вона.

Геращенко додала, що госпіталь перебуває у власності російського ВТБ, і вимагає від Мінюсту, ГПУ та Верховної Ради терміново вирішити це питання.

"Будемо наполягати на цьому - на передачі Дніпропетровського госпіталя Міністерству оборони. Він не може належати окупантам", - заявила Геращенко.

У той же час, активіст Арсеній Фінберг на сторінці в Facebook повідомив, що в неділю у Київський військовий госпіталь також прибуває медборт з тяжкопораненими і закликав людей записуватись волонтерами для допомоги пораненим.

Нагадаємо, в оточенні під Іловайськом опинилися кілька добровольчих батальйонів та частина бійців Збройних сил.

Вранці 30 серпня стало відомо, що колони українських військовослужбовців, які перебувають під Іловайськом, уже сформували для виведення їх з оточення.

Згодом у МВС повідомили, що 28 бійців батальйонів вже вийшли з "котла". 

Ввечері того ж дня з'явилася інформація, що росіяни обстріляли коридор, яким мала виходити колона.

31 серпня стало відомо, що з оточення вийшли щонайменше дві групи бійців - 14 та 16 осіб.