НОВИНИ

Рада ухвалила закон про санкції

Депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні і в цілому так званий закон про санкції.

За відповідне рішення проголосували 244 депутати.

Коментуючи правки до законопроекту, зокрема скандальні положення щодо діяльності ЗМІ, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що рішення про обмеженя та припинення надання поштового зв'язку, обмеження або припинення діяльності засобів масової інформаці тощо "можуть прийматися виключно судами України відповідно до законів і Конституції".

Також у законі уточнюється, що санкції можуть застосовуватись до іноземної держави, а також юридичних і фізичних осіб-нерезидентів, та тих об’єктів, які знаходяться під контролем таких осіб.

Прем'єр додав, що мова йде лише про іноземних юридичних та фізичних осіб.

Також згідно із законом, Верховна рада отримає повноваження схвалювати указ президента про введення санкцій у тому випадку, якщо вони вводяться щодо країни або невизначеного кола суб’єктів.

Якщо санкції застосовуватимуться щодо конкретних фізичних чи юридичних осіб, рішення прийматиме РНБО з наступним підписом президента.

Як відомо, у вівторок, 12 серпня, Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроект про санкції, який, з-поміж іншого, допускає припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і в інтернеті, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами. Проект передбачав, що приймати такі рішення може РНБО з наступним підписом президента.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що внесений у Верховну Радузаконопроект про санкції є небезпечним для вільних ЗМІ в Україні.

14 серпня на брифінгу голова комітету з питань свободи слова Микола Томенко заявив, що положення про обмеження діяльності або закриття ЗМІ вилучили із законопроекту про санкції.