НОВИНИ

На Донбас з Києва, Харкова та Дніпропетровська виїхали вантажівки з гуманітаркою

З Києва на схід України вирушили декілька десятків вантажівок з гуманітарним вантажем для жителів регіонів, які опинилися в зоні антитерористичної операції. Про це повідомив міністр інфраструктури України Максим Бурбак.

Він зазначив, що  що цей вантаж направляється у Старобільськ Луганської області за дорученням прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. 

«Ми провели нараду з водіями, усіх заспокоїли, безпеку буде забезпечено», - сказав міністр.

Бурбак додав, що вантаж профінансований частково за рахунок держбюджету, частково за кошти благодійників.

«Вчора уряд ухвалив рішення про додаткове виділення 10 млн грн. Тут (у вантажівках) і благодійна допомога, і те, що було закуплено за гроші бюджету. Це черговий вантаж нашим співвітчизникам», - сказав Бурбак.

Водночас, із Харкова на Луганщину також відправилася колона вантажних автомобілів, які доставлять 220 тонн гуманітарної допомоги. Про це перед відправленням автомобілів повідомив журналістам голова Харківської облдержадміністрації Ігор Балута.

За його словами, всього на Луганщину відправлять 26 великовантажних автомобілів, 18 з яких підготовлені силами облдержадміністрації, решта - сусідніми областями та Міністерством аграрної політики.

Гуманітарний вантаж містить продукти харчування та засоби гігієни. Зокрема на Луганщину відправлять 12 тонн хліба, 30 тонн борошна, 3 тонни кондитерських виробів, 44 тонни води, 21,5 тонни цукру, 30 тонн картоплі, 17 тонн капусти, 19 тонн цибулі, інші овочі, фрукти тощо. Г

Голова ХОДА зауважив, що за досвідом попередніх відправлень гуманітарних вантажів з Харківської області в зону проведення АТО розподіл допомоги відбувається з розрахунку 19 тонн на 10,5 тисяч осіб. За логістику та розподілення вантажу, за словами Балути, відповідатиме Держслужба з надзвичайних ситуацій.

У свою чергу начальник управління ДАІ в Харківській області Ігор Швидкий зазначив, що вся колона буде розділена на дві частини, які будуть супроводжуватись екіпажами ДАІ.

Ще одна колона має відправитися на Донбас із Дніпропетровська. Місцем призначення колон з цим вантажем визначено місто Старобільськ (Луганська область), де його, відповідно до міжнародних норм, приймуть представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Червоний Хрест розподілятиме цю допомогу серед цивільного населення Донеччини і Луганщини, яке опинилося на контрольованих терористами територіях.

Як відомо, 12 серпня російська колона з нібито гуманітарною допомогою з майже 300 вантажівок вирушила з Підмосков’я у бік України.

13 серпня стало відомо, що російський вантаж не йтиме територією Харківської області, як планували раніше.

Також повідомлялося, що Росія досі не узгодила перелік вантажу з Червоним Хрестом.

Між тим, в Адміністрації президента України не виключають, що "гуманітарний конвой" можуть використати для прямого вторгнення.