НОВИНИ

"Батьківщина": Відставка уряду й розпад коаліції засвідчили, що у Путіна в Україні є другий фронт

Попри розпад коаліції в парламенті, фракція «Батьківщини» наполягатиме на внесенні до порядку денного та голосуванні за ратифікацію Угоди про Асоціацію з ЄС. Про це йдеться в заява фракції ВО "Батьківщина", яку озвучив на брифінгу у Верховній Раді її голова Сергій Соболєв у присутності всіх депутатів фракції.

Подаємо текст заяви:

"Події вчорашнього дня - розпад коаліції внаслідок виходу з неї фракції "УДАР" та вимушена відставка Уряду Арсенія Яценюка - свідчать, що всередині країни створений другий фронт проти України та нанесений удар в спину всім патріотам, які відстоюють її державність та Незалежність.

Такий розвиток подій палко вітають в Кремлі, оскільки це означає реалізацію плану Путіна в Україні, зокрема:

Перше. Зірване голосування за закони, якими передбачалося виділення більше як 9 млрд. гривень на потреби Збройних Сил України, що захищають країну від військової агресії Росії та ведуть самовіддану боротьбу із російськими найманцями на Сході.

Друге. Злочинно затягується процес ратифікації Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом.

Третє. Внаслідок не готовності до введення воєнного стану, принаймні у Луганській та Донецькій областях, значно ускладнюється боротьба проти російської військової агресії.

Четверте. Проведення виборів за змішаною системою призведе до посилення політичної корупції та обрання до Верховної Ради чисельних представників олігархів та прокремлівських агентів.

І останнє. В умовах війни спровокована масштабна криза та розпочата політична війна "всіх проти всіх", країна поставлена на межу дефолту, спровокований хаос та безлад в системі державного управління", - наголошується в заяві.

Фракція "Батьківщина" заявляє, що буде протидіяти реалізації цього злочинного плану Путіна усіма доступними методами.

"Незважаючи на розвал коаліції, ми будемо наполягати на внесенні до порядку денного та будемо одностайно голосувати за ратифікацію Угоди про Асоціацію з ЄС, за виділення коштів українській армії, за введення воєнного стану в Луганській та Донецькій областях та за проведення виборів на підставі нового закону із відкритими партійними списками", - йдеться в заяві "Батьківщини".

"На жаль, вибір між миром і політичним хаосом поки що йде на користь політичного хаосу, але ми переконані, що всі громадяни України, які голосували на президентських виборах, які зараз підтримують наведення порядку в країні, - перш за все хочуть миру, і це їх прагнення "Батьківщина" буде відстоювати і зробить все можливе для цього", - наголошується у заяві. 

Нагадаємо, 24 липня уряд під головуванням прем'єра Арсенія Яценюка подав у відставку.

25 липня уряд України тимчасово поклав виконання обов'язків прем'єр-міністра України на віце-прем'єра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Володимира Гройсмана. 

Тим часом в УДАРі кажуть, що Яценюк свідомо провокував конфлікт, щоб "з пафосом піти у відставку".