НОВИНИ

Пентагон надасть українським військовим велику партію військового обладнання

Впродовж наступних двох місяців Пентагон відправить в Україну велику партію військового обладнання та засобів захисту, необхідних для проведення АТО. Про це повідомив під час виступу в Сенаті помічник міністра оборони США Дерек Чоллет.

"Протягом наступних двох місяців ми закупимо та відправимо в Україну 150 приладів нічного бачення, 150 тепловізорів, 1 тис. кевларових шоломів, п'ять роботів-саперів та 96 радіостанцій", – зазначив представник Пентагону.

Він констатував, що загалом з початку протистояння на Сході США виділили Україні $33 млн на нелетальну допомогу. Це включає вже надіслані понад 1,9 тис. аптечок, 80 радіостанцій, 1 тис. матраців, 5 тис. одиниць обмундирування, 2 тис. бронежилетів.

Крім того, Чоллет зауважив, що Сполучені Штати в межах військової співпраці з Україною надають їй підтримку ще у двох напрямах. Йдеться, передусім, про проведення навчань та підвищення бойової підготовки, а також реформування українською владою оборонних інституцій.

"Україна для нас має значення. Це європейська країна, що межує з державами-членами НАТО", – зауважив Чоллет. 

Як повідомлялося, Сполучені Штати підтримали рішення Києва щодо завершення режиму припинення вогню та відновлення українськими силами активної фази АТО на сході України.