НОВИНИ

У Херсоні парафія УПЦ ПМ приєдналася до Київського патріархату

У Херсоні парафія святої великомучениці Варвари Української Православної Церкви Московського Патріархату на чолі з настоятелем протоієреєм Сергієм Дмитрієвим перейшла до Української Православної Церкви Київського Патріархату. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

Як заявив настоятель храму отець Сергій, це швидше не перехід, а об'єднання, викликане позицією УПЦ Московського Патріархату по відношенню до війни, яку розв'язала і веде Росія в Україні.  

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет благословив це об'єднання, а 6 липня 2014 року керуючий Херсонською єпархією УПЦ Київського Патріархату архієпископ Херсонський і Таврійський Даміан звершив Божественну літургію у цьому храмі.

Громада парафії підтримала свого священика, який вважає, що вчинити по-іншому у такий нелегкий для країни час не може, не дивлячись на погрози і заклики не залишати "канонічну" церкву.

Отець Сергій Дмитрієв виступив із заявою з нагоди приєднання до Української Православної Церкви Київського Патріархату.

"Христос є там, де він хоче бути. Його я відчував у наметі з військовими, коли ми служили для них з представниками інших конфесій, найчастіше - зі священиками КП. Я авторитетно заявляю, що Христос був там, і що "неканонічність" КП нічого не змінює ... Зараз мене питають - що змінилося після мого переходу. Я відповім - нічого. Але тепер мені не потрібно пояснювати, чому у мене в храмі моляться українською мовою, не потрібно шукати зайвих виправдань. Я вільний у своєму служінні, у вільній Церкві. І я закликаю всіх, хто вважає себе українцем, використовувати цей благодатний час і перейти в УПЦ Київського патріархату. З нами Бог!", - йдеться у повідомленні.