Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
2 липня, 2014 17:34   ▪   Версія для друку

Майже половина українців хочуть відновлення ядерного статусу держави

Більшість українців, а саме 43%, підтримали б відновлення статусу ядерної держави. Про це свідчать результати опитування громадської думки, проведеного спільно фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та Центром Разумкова.

43,2% опитаних вважають, що Україні варто повернути ядерну зброю. Проти – 36,7% респондентів, а ще 20,2% не визначились.

Водночас реальним відновлення ядерного статусу вважають лише 32,6%, а не вірять у це 39%. Не змогли вирішити, чи таке можливо 28,4% опитаних.

У регіональному розподілі рівень бажання повернути ядерну зброю зменшується зі заходу на схід. Відновлення статусу підтримала б абсолютна більшість громадян у західних регіонах – 51% (проти – 28,1%), більшість у центральних та південних областях – 38,3% та 36,8% відповідно (34,9% та 35,8% були б проти).

Лише на Сході та на Донбасі ідея повернення зброї масового знищення не отримала б підтримки. "За" висловились би 24,8% та 18,2% громадян у східних областях та на Донбасі відповідно. "Проти" – 42% на Сході та абсолютна більшість мешканців Донбасу – 57,7%.

Також додамо, що найменше прихильників ядерного статусу серед людей старше 60 років, лише 36%. У інших вікових групах популярність ідеї коливається між 44,4% та 50%.

Опитування провели з 14 по 18 травня 2014 року в усіх регіонах України, за винятком Криму. Усього опитали 2011 респондентів за вибіркою, репрезентативною для дорослого населення України (старше 18 років). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомлялося, після початку агресії з боку Росії українці почали змінювати думку стосовно напрямів інтеграції та ставлення до північного сусіда.

Також нагадаємо, що в Україні зафіксували рекордний рівень підтримки ідеї про вступ до НАТО.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено