НОВИНИ

Рада ЄС ухвалила рішення про перехід України до другої фази лібералізації візового режиму

Рада ЄС ухвалила рішення про перехід України до виконання другої фази плану дій з лібералізації візового режиму. Відповідне рішення прийнято 23 червня в Люксембурзі під час засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

«Рада поділяє аналіз, згідно з яким Україна виконала всі показники, встановлені в рамках першого етапу плану дій з лібералізації візового режиму та приймає рішення розпочати оцінку виконання показників, встановлених в рамках другого етапу. Це підкреслює необхідність повного та ефективного здійснення всіх цих показників під час другій фази», - йдеться в рішенні Ради ЄС.

Рада очікує, що Комісія якомога швидше надасть оцінку можливої міграції та впливу на безпеку ЄС подальшої лібералізації візового режиму для України.

«Рада запрошує Комісію продовжити підтримувати Україну в реалізації плану дій щодо лібералізації візового режиму, а також продовжувати звітувати про його здійснення з метою прийняття рішення про виконання всіх контрольних показників», - зазначається в рішенні.

Нагадаємо, 23 травня єврокомісар Сесілія Малстром запропонувала Єврокомісії перейти до другої - останньої - фази плану дій щодо візової лібералізації, після завершення якого громадяни України зможуть їздити до країн ЄС без віз.

Як відомо, наприкінці травня Єврокомісія ухвалила рішення про перехід України до другої фази лібералізації візового режиму з Європейським союзом. 

Нагадаємо, український парламент вже прийняв всі необхідні закони для переходу до другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.