НОВИНИ

Суд ЄС розгляне 11 скарг на санкції від функціонерів режиму Януковича

У Суді Європейського Союзу (Люксембург) не беруться прогнозувати, коли саме розпочнуться слухання справ українців, які оскаржили рішення Ради ЄС стосовно застосування проти них санкцій у вигляді заборони на в’їзд та замороження активів.

„Поки ще занадто рано говорити, коли відбудуться слухання, однак, такі справи, як правило, займають близько 2 років від початку до кінця”, - повідомив представник Суду Крістофер Фретвелл (Christopher Fretwell).

Відповідаючи на питання стосовно змісту скарг, він зауважив, що аргументи та підтверджуючі документи, представлені сторонами не є публічними документами та доступні тільки для тих, хто бере участь у справі.

„Проте, зацікавлені сторони можуть викласти копії своїх аргументів у відкритому доступі, якщо вони того побажають”, - додав Фретвелл.

Станом на 13 чеврня у Суді нараховується одинадцять позовів.

Останніми 30 травня до Суду надійшли позови від екс-прокурора Віктора Пшонки та його сина Артема. Раніше до суду подалися три Януковичі – екс-президент Віктор Янукович та його два сини Олександр та Віктор, два Азарови – екс-прем’єр Микола та його син Олексій, брати Клюєви – Андрій та Сергій, Андрій Портнов та Сергій Курченко.

Як відомо, ЄС 5 березня заморозив активи 18 українських громадян, підозрюваних в незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини в Україні. Рішення "передбачає заморожування коштів та економічних ресурсів окремих осіб, визначених відповідальними за незаконне привласнення українських державних коштів, та осіб, відповідальних за порушення прав людини в Україні, фізичних та юридичних осіб, пов'язаних з ними організацій та органів з метою консолідації та підтримки верховенства права та поваги до прав людини в Україні". У документі зазначалося, що в початковий список з 18 громадян можуть вноситися зміни за наявності відповідних обгрунтувань.