НОВИНИ

Російські пропагандисти видали бомбардування мирного населення в Іраку за спецоперацію АТО

Російські ЗМІ, висвітлюючи події на сході України, в черговий раз вдалися до перекручування фактів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

"Так, сьогодні, 12 червня 2014 року, російські ЗМІ поширили інформацію про те, що українські силовики нібито використовували фосфорні бомби проти мирного населення. На підтвердження цього російське ТБ використовувало кадри, зняті в 2004 році в місті Ель-Фаллуджа, Ірак", - написав Тимчук.

Крім того, він підкреслив, що протягом останнього часу російські ЗМІ повідомляли про нібито наявні факти застосування українськими військами проти мирного населення систем залпового вогню «Град».

"Ця інформація не відповідає дійсності. Немає жодного документально зафіксованого факту використання силами АТО системи «Град»", - повідомляє Тимчук.

Тимчук наголошує, що всі ці домисли ще більш дивні, враховуючи ту обставину, що саме російські війська використовували установки «Град» для нанесення ударів по містам Чечні.

"В результаті загинули десятки тисяч мирних жителів. Про ці факти добре відомо світовому співтовариству, вони зафіксовані на численних фото та відеоматеріалах", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше в зоні АТО затримали журналістів РФ, які підозрюються у вчиненні спостереження та зборі інформації за організацією служби на блокпості українських силовиків.

Крім того, стало відомо, що затримані мали при собі документи, що підтверджують акредитацію при самопроголошеній "Донецькій народній республіці".

"Затримані особи були передані представникам Служби безпеки України для уточнення обставин та мети перебування поблизу блок посту", - йдеться у повідомленні.