НОВИНИ

Суд відхилив апеляційну скаргу і залишив "Топаза" у СІЗО

Апеляційний суд Харківської області залишив у Полтавському СІЗО лідера харківського Антимайдану Гната Кромського, відомого як "Топаз". Про це розповіло джерело в суді.

"Суд відхилив апеляційну скаргу захисту на рішення суду першої інстанції про обрання для Кромського запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, тобто, у СІЗО. Суд також відхилив клопотання захисту про переведення "Топаза" з Полтавського СІЗО, де він знаходиться зараз, у Харківське", - зазначило джерело.

За його словами, "Топаз" залишиться у СІЗО до 12 липня.

"Кромському, можливо, доведеться шукати нового адвоката, оскільки колишньому - Александру Шадріну - вручена повістка з Дзерджинського райвійськкомату міста Харкова для явки за планом мобілізації", - додав співрозмовник агентства.

Як відомо, Кромський був затриманий 28 березня в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської ОДА 1 березня. Його підозрюють в організації масових заворушень (ч.1 ст.294 КК України).

29 березня Ленінський райсуд Харкова обрав для нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляцію з вимогою визначити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Захист також подав апеляцію з проханням змінити запобіжний захід на більш м'який - особисте зобов'язання.

3 квітня апеляційний суд Харківської області залишив Кромського під домашнім арештом, зобов'язавши його носити електронний браслет і здати  закордонний паспорт. 7 квітня він втік з-під домашнього арешту.

25 квітня співробітники Служби безпеки України знову затримали "Топаза".

Як відомо, харків'янин Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Відомий за прізвиськом "Топаз" після появи в мережі відео, знятого в таборі Антимайдану.