НОВИНИ

Глава МЗС Польщі: Питання про членство України в НАТО на порядку денному не стоїть

Членство України в Північноатлантичному альянсі не стоїть на порядку денному. Про це у Санкт-Петербурзі заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

«Ми не бачимо загрози для Росії від зближення України з Євросоюзом, а членство України в НАТО не стоїть на порядку денному», – сказав Сікорський за підсумками переговорів зі своїми колегами з Росії та Німеччини.

«Ми вважаємо: якщо Росія хоче довести, що вона за деескалацію ситуації в Україні, найкращий спосіб – припинити наплив сепаратистів і зброї через російсько-український кордон. Із занепокоєнням ми спостерігаємо за ангажованістю російських добровольців в Україні, зокрема і кавказьких підрозділів, – сказав Сікорський. – Я хочу нагадати всім: це ми в минулому бачили, це йшло на шкоду Росії», – наголосив польський міністр.

Також він заявив, що вважає заяву президента Росії Владіміра Путіна про те, що він поважає результати виборів в Україні, кроком у доброму напрямку. Він також висловив сподівання польської сторони на конструктивні відносини Росії з новообраним президентом України.

Також він спростував повідомлення, що з’явилися в російських ЗМІ, про навчання «бойовиків Майдану» в Польщі.

Нагадаємо, 10 червня у Санкт-Петербурзі відбулися тристоронні переговори Німеччина – Польща – Росія. Міністри закордонних справ трьох країн обговорювали кризу в Україні та шляхи її подолання, водночас, українська сторона у цих переговорах участі не брала.