НОВИНИ

Нацгвардія збирається закупити сухпайків на 2,5 мільйони без тендеру

2 червня військова частина №3078 Внутрішніх військ МВС, що переформатувалась у Національну гвардію України, оголосила про закупівлю 40 тисяч комплектів повсякденних наборів сухих продуктів на суму 2,51 млн грн. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

Сухпайки планується закупити по 64 грн. за комплект за переговорною процедурою закупівлі (раніше називалась «в одного учасника»). Єдиним запрошеним учасником переговорів ТОВ «Райтон», зареєстроване 12 вересня 2013 року у Києві за адресою масової реєстрації по вул. Байкова 7 разом із ще 93 фірмами.

Разом з тим, військова частина 3078 проводила і продовжує проводити відкриті торги по закупівлі харчів. У квітні-травні було оголошено закупівлі риби, хліба, курятини та м’яса на очікувану суму 17,67 млн грн. Закупівля сухпайків по неконкурентній переговорній процедурі стала єдиним виключенням.

В обґрунтуванні закупівлі не пояснили, чому постачальником було обрано саме фірму «Райтон».

Військові вказують на наявність нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин. При цьому посилаються на те, що у червні – липні 2014 року планування призову 9000 осіб на строкову службу до лав Національної гвардії України відповідно до розпорядження Головного управління Національної гвардії України від 19.05.2014 року № 3/22/4-259.

У повсякденний набір сухих продуктів, що закуповує у ТОВ «Райтон» Військова частина 3078, затверджений Постановою КМУ від 29.03.02 р, №426 (зі змінами) – рибні консерви не входять. Цей сухий пайок має такий вигляд:

Норма №10 – повсякденний набір сухих продуктів

Найменування продукту

 Кількість на одну людину на добу, грамів

Галети з борошна пшеничного першого сорту

300

Консерви м’ясні (сніданки м’ясні вищого сорту)

325

Консерви м’ясні (паштети печінкові)

100

Консерви м’ясо-рослинні (каші з м’ясом в асортименті)

650

Мед натуральний

40

Цукор

90

Кава розчинна

2

Чай чорний натуральний

4

Серветки паперові, штук

3

Серветки гігієнічні, штук

3

Нагадаємо, що  у березні США передали Україні близько 330 тис комплектів сухпайків. У травні стало відомо, що американські сухпайки потрапила на ринок – їх продавали через Інтернет по 120 грн. У Міноборони заперечили свою причетність до торгівлі сухими пайками. Зокрема в.о. міністра оборони Михайло Коваль заявив, що цим займаються «якісь волонтерські організації».

Як повідомлялось, наприкінці травня військова частина 3077 МВС України придбала апаратури на 6,26 млн гривень на закритому тендері