НОВИНИ

Прокуратура Києва порушила справи проти Портнова і Лукаш

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій колишнім заступником голови адміністрації президента України Андрієм Портновим і екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. Про це повідомили в прес-службі прокуратури.

Згідно з повідомленням, у червні 2010 року Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також заволодів коштами університету.

"Він жодного разу не з'являвся на лекціях, але при цьому отримував зарплату", - пояснив заступник прокурора міста Києва Андрій Приз.

Крім того, з метою незаконного впливу на судову систему України вже як представник вищого навчального закладу Портнов став членом Вищої ради юстиції.

За цими фактами порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Також прокуратурою Києва внесено відомості до Єдиного реєстру про вчинення колишнім міністром юстиції України Оленою Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно -обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), пов'язаних з припиненням роботи всіх Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

Так, Лукаш у жовтні 2013 року, займаючи посаду міністра юстиції України, дала вказівку в.о. генерального директора ДП Інформаційний центр Міністерства юстиції України внести незаконні зміни в комп'ютерні програми, що забезпечують функціонування Єдиних та Державних реєстрів. У результаті таких дій у роботі реєстрів відбулися збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації і спотворення процесу її обробки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно екс-міністра юстиції Олени Лукаш за фактом розтрати бюджетних коштів. Ішлося про те, що Лукаш при звільненні з посади привласнила документи щодо використання бюджетних коштів на залучення іноземних компаній у справі «Тимошенко проти України», що перебувала на розгляді Європейського суду з прав людини.

Читайте також: Силові відомства "опікуються" долею 12 функціонерів режиму Януковича