НОВИНИ

Єврокомісія дозволила Україні перейти до другого етапу спрощення візового режиму

Єврокомісія ухвалила рішення про перехід України до другої фази лібералізації візового режиму з Європейським союзом. Про це повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні.

У повідомленні наголошується, що у вівторок Єврокомісія дійшла висновку, що Україна створила всі необхідні законодавчі, політикові та інституційні рамки та досягла відповідності вимогам першої фази візового діалогу. Відтак, зазначається у повідомленні представництва ЄС, можна розпочинати другу фазу, в рамках якої Європейська комісія перевірятиме виконання всіх цих правил.

Коментуючи цю подію, президент Єврокомісії Жозе-Мануел Баррозу зазначив, що пропозиція перейти до другої фази є передусім "визнанням важливих законодавчих реформ, що були ухвалені протягом останніх місяців".

"Хоча попереду все ще залишається важлива робота, це дуже конкретний сигнал владі та громадянам України, що за умов наполегливої роботи переваги ближчої асоціації з ЄС є реальними та відчутними для всіх", - зазначив голова Єврокомісії.

Європейський комісар з внутрішніх справ Сесилія Мальмстрьом наголосила, що після цієї доповіді "ми можемо перейти до другої фази" виконання Плану дій з візової лібералізації.

Як відомо, український парламент вже прийняв всі необхідні закони для переходу до другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Нагадаємо, раніше в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця заявляв, що Україна може отримати безвізовий режим із ЄС до кінця цього року.