НОВИНИ

ООН: кількість переселенців з Криму і Донбасу сягнула 10 тисяч осіб

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні як з Криму, так і зі східних регіонів країни вже досягло 10 тис. осіб, з них щонайменше третина - діти. Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

"Внутрішнє переміщення почалося перед березневим референдумом в Криму і з того часу стабільно зростає. Статистика щодо переміщених осіб формується на підставі даних, які ми отримуємо від органів місцевої влади", - наголошується в повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті УВКБ ООН.

Більшість сімей переїжджає до Центральної (45%) і Західної України (26%), хоча частина осіб також були розміщені на півдні і сході. При цьому серед потерпілих є люди, які вже були переміщені двічі, - спочатку з Криму, потім - зі сходу країни. У той же час кількість шукачів притулку в інших країнах залишається низьким, підкреслюється в повідомленні.

В УВКБ ООН зазначили, що більшість переміщених осіб - це кримські татари, проте місцева влада також нещодавно повідомила про збільшення кількості етнічних українців, росіян і змішаних сімей.

"Серед причин, які озвучують переміщені особи: прямі особисті погрози, побоювання переслідувань або загальна небезпечна ситуація. Дехто повідомляє про погрози, які вони отримують по телефону, або через соціальні мережі, або у формі повідомлень, які вони знаходять біля своїх осель. Люди кажуть про страх переслідування через етнічне походження або релігійні переконання. Журналісти, правозахисники і представники інтелігенції серед причин переслідувань відзначають свою професійну діяльність. Інші кажуть, що не можуть надалі займатися підприємництвом", - йдеться в повідомленні.

При цьому в УВКБ ООН відзначають, що ключові проблеми, які з'являються перед біженцями, - це доступ до соціальних послуг, наявність постійного житла та оформлення реєстрації за місцем проживання. Допомога їм у першу чергу організовується через обладміністрації, громадські організації та добровільні внески громадян. Людям надають притулок місцеві органи влади, або ж вони зупиняються в приватних санаторіях, готелях, приватному житлі.

"Проте можливості приймаючих громад швидко вичерпуються. Нагальні потреби включають необхідність у постійному житлі, розширенні можливостей працевлаштування, а також підтримки громадських та місцевих організацій у розробці довгострокових рішень для людей, які стали внутрішньо переміщеними особами", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, раніше голова громадської організації "Український дім" Андрій Щекун заявив, що через анексію Криму на материкову Україну вимушено переселилося від 13 до 18 тисяч осіб.