НОВИНИ

ГПУ почала провадження проти Олійника і Калєтніка за "ручне" голосування "диктаторських законів"

Головне слідче управління Генпрокуратури розпочало досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка та народного депутата Володимира Олійника. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ.

Розслідування розпочали за фактом фальсифікації підрахунку голосів під час пленарного засідання парламенту, яке відбулося 16 січня 2014 року.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Зазначається, що під час проведення вказаного пленарного засідання під головуванням Калєтніка, з порушенням процедури розгляду та прийняття законопроектів, без використання системи "Рада" відбулося голосування пакету законів, якими суттєво обмежувалися конституційні права та свободи громадян України.

При цьому, результати голосування озвучувалися головою лічильної комісії Олійником без підрахунку голосів народних депутатів та незважаючи на відсутність деяких із них під час голосування у залі Ради, - стверджують у ГПУ.

"У подальшому, прийняття вказаних законопроектів та оприлюднення їх у парламентських та урядових ЗМІ призвело до ескалації конфлікту між громадянами України та працівниками правоохоронних органів, що в результаті спричинило людські жертви", - зазначили у відомстві.

Наразі, в рамках досудового розслідування проводяться першочергові слідчі дії.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила низку законів без обговорення шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні лише після того, як депутати за них проголосували. Наступного дня президент Віктор Янукович підписав ці закони. Серед них - закон Олійника-Колесніченка, згідно з яким, зокрема, було визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; введено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо. 

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

Крім цього, вони викликали хвилю силових протистоянь протестувальників і силовиків МВС. Зокрема, сутички розпочалися на вулиці Грушевського 19 січня. Згодом хвиля громадського невдоволення прокотилася регіонами, де відбулося захоплення протестувальниками державних будівель.