Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 квітня, 2014 11:17   ▪   Версія для друку

Яценюк пропонує урізати повноваження президента

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує ліквідувати держадміністрації на місцях та позбавити президента низки функцій. Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді Під час слухань щодо внесення змін до Конституції України.

Зокрема, прем’єр пропонує позбавити президента права призначити в уряд двох своїх міністрів – міністра оборони та міністра закордонних справ.

"Призначення президентом міністра оборони і закордонних справ порушує принцип єдності влади", - заявив Яценюк.

При цьому він додав, що у президента має лишитися функція національної оборони. Як пояснив прем’єр, президент може разом із урядом вносити кандидатури міністрів оборони і закордонних справ.

"Прем'єр вносить ці кандидатури за погодженням із президентом" – зазначив він.

Крім того, Яценюк запропонував ліквідувати обласні та районні державні адміністрації.

За словами Яценюка, державні адміністрації – це рудимент радянської влади.

"Керівники обласних державних адміністрацій та державних адміністрацій – рудимент радянської влади. Вони повинні бути ліквідовані". – заявив прем’єр.

Він наголосив, що саме місцеві територіальні громади повинні обирати відповідного керівника області або районів.

Замість них мають бути створені виконавчі комітети, сформовані місцевої громадою.

Їм, за словами Яценюка, слід передати державно-владні повноваження, а також функції щодо формування місцевого бюджету.

"Відповідно до нової Конституції, повинні бути засновані виключно державні представництва на територіальному рівні", - зазначив Яценюк.

На них буде покладено контроль за дотриманням законодавства на певній території. Вони не повинні мати жодного фінансового чи економічного впливу на розвиток у регіоні.

За словами Яценюка, за новою Конституцією, президент не представляє жодної гілки влади. Він повинен разом із трьома гілками влади балансувати її. При цьому сам не мусить мати жодного шансу на монополію.

Також Яценюк нагадав, що зараз глава держави має право зупиняти акти виконавчої влади із наступною подачею до Конституційного суду. Ця функція має лишитися у президента, але президент має право лише подавати до КС подання щодо конституційності виконавчого акта без права зупиняти їх.

Ще один рудимент радянської влади, за словами прем’єра, - це система нагляду органів прокуратури.

Функція загального нагляду прокуратури має бути скасована, наголосив Яценюк.

Він також заявив, що елемент імперативного мандата або елемент партійного впливу на депутата має бути скасовано.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено