НОВИНИ

У ЦВК для реєстрації кандидатами у президенти подали документи 46 осіб

ЦВК завершила прийом документів для реєстрації кандидатів на посаду президента України. Всього про свої наміри балотуватися на найвищу державну посаду заявили 46 громадян України. 7 із них вже зареєстровано кандидатами на пост Президента України. 12 – відмовлено в реєстрації. Рішення по іншим 27 прийматиметься до 4 квітня, повідомляє прес-служба ЦВК

"О 24:00 30 березня 2014 року Центральна виборча комісія завершила прийняття документів для реєстрації кандидатів на посаду президента України. Лише протягом 29-30 березня до Центральної виборчої комісії документи для реєстрації кандидатом на пост Президента України, подали 21 громадян України. Із них як самовисуванці - 14 осіб", йдеться у повідомленні.

Крім того, в зазначений період до ЦВК надійшли відповідні документи 7 кандидатів на посаду президента, висунутих на партійних з’їздах.

З 25 лютого до ЦВК надійшли документи 46 осіб (38 –  самовисування, 8 – висування політичними партіями). При цьому деякі бажаючі балотуватися (22 особи) подали до ЦВК неповний перелік документів, необхідних для реєстрації. 12-ти із них відмовлено у реєстрації, оскільки вони порушили встановлений виборчим законом порядок висування кандидата або дані ними документи не відповідають вимогам статей 48 та 51 Закону України "Про вибори Президента України". Документи 10-и таких осіб ще перебувають на розгляді.

Водночас, 24 особи подали до ЦВК всі документи, необхідні для реєстрації, включаючи документ, який підтверджує внесення грошової застави. Станом на 13:30 30 березня 7 із них вже зареєстровано кандидатами на пост Президента України. Документи інших 17 осіб пербувають на розгляді щодо їхньої відповідності вимогам виборчого законодавства. До 4 квітня ЦВК повинна прийняти рішення щодо реєстрації 27 кандидатів на посаду президента України.

Нагадаємо, у виборах Президента України 2010 року взяло участь 18 кандидатів на посаду президента.