НОВИНИ

У Кіровограді під арештом опинилися уже десять активістів Майдану

У Кіровограді місцеві суди заарештували вже десятьох активістів Майдану. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

«Арештовували та засуджували не тільки організаторів, а й звичайних учасників акцій. Приводом для арешту у кожному разі була «непокора міліції» або «хуліганство». Свідками у справах – «грифонівці», які не були присутні на засіданнях суду. Інших свідків судді вислуховувати відмовлялись», - зазначають журналісти.

«Показовим став суд над викладачем університету імені Винниченка, головою обласної організації Просвіта Олександром Ратушняком. Виявилося, що це саме від нього і таких як він забарикадувалися чиновники в Кіровоградській обласній державній адміністрації. Саме проти них виставили тітушок та спецпрризначенців», - йдеться у повідомленні.

Чотири доби арешту отримав свободівець Ігор Деркач, по 15 діб арешту дісталося його побратимам Святославу Ковалю та Максиму Гуцаляку, також 15 діб арешту суд присудив голові міської організації УДАРу Сергію Горбовському та бізнесмену Микола Онулу. Депутат Кіровської райради Микола Гречуха, керівник кіровоградського Автомайдану Віталій Каваль та свободівець Ігор Якименко отримали по 13 діб арешту. Тим часом, викладач та очільник кіровоградської «Просвіти» Олександр Ратушняк і керівник ультрасів футбольного клубу «Зірка» Віталій Єгоров проведуть у СІЗО два місяці.

Крім того, журналісти повідомляють, що активістів продовжують викликати на допити.

Як повідомлялося, 26 січня у Кіровограді близько 2 тисяч людей блокували будівлю обласної державної адміністрації. Блокування припинилося після переговорів із головою ОДА Андрієм Ніколаєнком. Пізніше з’явилася інформація про затримання одного з організаторів Євромайдану Сергія Михальонока. Крім того, міліція почала викликати активістів на допити щодо «масових заворушень біля ОДА».