Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Український тиждень № 46 (470) від 16 листопада, 2016

Зміст номеру:
Традиційно листопад став місяцем загострення політичної боротьби з намаганням використати вулицю як чинник впливу.
Андрій Голуб
Суспільство
Рано-вранці 13 листопада на перетині вулиці 31 серпня 1989 року та вулиці Пушкіна в Кишиневі, мов із якоїсь безодні, вилітали сотні, навіть тисячі ворон.
Жанна Безп’ятчук
Авторські колонки
Кілька важливих питань стосовно політичних та соціальних змін в Україні
Матьє Булеґ
Політика
Різке підвищення мінімальної зарплати компенсує її багаторічне відставання від середньої та наблизить їх співвідношення до притаманного країнам ЄС
Олександр Крамар
Економіка
В інтерв’ю Тижню в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про стан конфлікту між МОЗ та профільним парламентським комітетом, ситуацію на ринку ліків, скасування безплатної медицини, закриття безперспективних лікарень і важливість щеплень.
Тетяна Омельченко
Політика
Як гру веде найвпливовіший донецький олігарх
Денис Казанський
Суспільство
Бронзових, гранітних і просто гіпсових бовванів прибрали по черзі, й світ не завалився. Усі, хто зойкав: «Це ж наша історія», потроху звикають, що знайомий до болю профіль із лисиною та борідкою не має стирчати в публічному місці, як не годиться виставляти на огляд свастику чи геніталії.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому зі здобуттям незалежності наша держава не перестала бути радянською? Коли українці нарешті позбудуться совкового спадку в головах і побачать Європу в себе вдома? І чи витримають вони в нинішньому двобої з Росією? Про це в інтерв’ю Тижню відомого вітчизняного історика Станіслава Кульчицького.
Роман Малко
Суспільство
Роздуми над результатами дерадянізації суспільного життя в Україні
Ольга Ковалевська
Суспільство
Чому в Росії декомунізація найближчим часом неможлива
Катерина Барабаш
Суспільство
Про досвід Литви в питаннях історичного спадку радянської доби, різницю у впливах історичних символів у тоталітарних країнах і демократіях, а також про конфлікт пам’ятей на пострадянських теренах Тиждень розмовляв із дослідницею історичного та культурного спадку, старшим науковцем Інституту історії Литви Расою Чепайтене.
Анна Корбут
Світ
Адміністрація Дональда Трампа може бути чимось середнім між рейґанізмом і французьким «Національним фронтом»
The Economist
Світ
Одна з особливостей демократії полягає в тому, що іноді доводиться програвати. Поразка завжди видається несправедливою, і легше за все звинувачувати іншу сторону в нечесній тактиці. Критикам Дональда Трампа саме час взятися за розробку стратегії перемоги на наступних виборах (хоча я порадив би почати з аналізу помилок).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тонкощі роботи російської пропаганди в Німеччині
Анатолій Шара
Світ
Але тільки такі, як зручно державі
The Economist
Світ
Сьогодні пояснити різницю між сунітським і шиїтським ісламом — це, можна сказати, найпопулярніший тренд серед тих, хто претендує на обізнаність у близькосхідних питаннях.
Михайло Якубович
Світ
Що більше фотосинтезу, то повільніше зростає рівень CO2 в атмосфері. Поки що
The Economist
Світ
Про зв’язок між математикою та літературою, феноменологічний підхід до звичайного людського життя й місце психологізму в художніх творах Тиждень розмовляв із наймолодшим в історії лауреатом італійської літературної премії «Стреґа» Паоло Джордано.
Ганна Трегуб
Культура
Мушу визнати: звикаєш до всього, абсолютно до всього. Мабуть, у цьому є якийсь людський феномен. Ніколи не подумала б, що зможу не працювати.
Вікторія Малишева
Суспільство
Цей діалог відбувся буквально днями з однією з моїх давніх знайомих із Донецька, яка з початком війни покинула місто й переїхала жити до Одеси.
Станіслав Васін
Суспільство
Наприкінці своєї написаної минулого тижня колонки «Чорне на білому» я подав таку ілюстрацію вживання ідіоматичного виразу «чорний коник»: «Це людина, яка несподівано перемагає в змаганні або справляє вирішальний вплив на перебіг подій: якщо Гілларі Клінтон так швидко втрачатиме здобуту перевагу, Дональд Трамп може стати чорним коником президентських виборів у США». На жаль, накаркав. Трамп виявився «чорним коником» президентських виборів у США.
ОНУХ
Авторські колонки

Спеціальні випуски
№ 4 (4)
від 19 вересня, 2016
№ 3 (3)
від 17 жовтня, 2014
24-а Перська сатрапія в історії України № 3 (3)
від 10 жовтня, 2013
Правда про походження українців № 16 (233)
від 19 квітня, 2013
Правда про походження української мови № 2 (2)
від 4 жовтня, 2012
Катинська трагедія: український вимір / Спільний проект Польського інституту та "Українського Тижня" № 1 (1)
від 28 вересня, 2012
20 років поневірянь нації без еліти № 33 (198)
від 24 вересня, 2012
Маніфест підприємця № 1 (1)
від 30 серпня, 2011
Контрапункт № 2 (2)
від 30 серпня, 2011
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено