Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Український тиждень № 47 (419) від 25 листопада, 2015

Зміст номеру:
Епопея з блокадою Криму вже породила шквал думок, емоцій та оцінок. Насправді все дуже просто: давно назріла необхідність називати речі своїми іменами в цій гібридній війні з Росією. Якщо почати використовувати такий підхід, то всі відповіді на, здавалося б, складні запитання стають кришталево ясними.
Богдан Буткевич
Суспільство
Французькі експерти й медіа коментують російський вплив на теракти, які сталися в Парижі, дещо в іншому контексті, ніж українці. Дивні збіги, підозріло швидка реакція Кремля, виняткова мобілізація промосковського лобі, очевидні вигоди, які вже здобула Москва з трагічних подій 13 листопада... Усе це спонукає численних коментаторів в Україні до однозначних висновків: терактами керували з Росії. Попри те, жоден із впливових французьких ЗМІ, аналізуючи дискурс і наслідки терактів, не висловлює такої впевненості. Чому?
Алла Лазарева
Авторські колонки
У промисловості самопроголошених республік розпочалися незворотні процеси, які призведуть до економічного спустошення регіону
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень поспілкувався з народним депутатом Олегом Лавриком, керівником виборчої кампанії «Самопомочі», з якою пов’язана більшість гучних сенсацій і скандалів на цих виборах.
Богдан Буткевич
Політика
Після збиття Туреччиною російського бомбардувальника Тиждень запитав в експертів, як це може вплинути на відносини між двома державами, а також між Росією і НАТО
Анна Корбут
Світ
У цій інфографіці зібрані статистичні дані про кількість пам’ятників Лєніну та їх демонтаж на теренах України
Тиждень
Інфографіка
Не те щоб я проти скидання ідола скрізь, де це можливо. Навпаки, обома руками за! І коли два роки тому 8 грудня на столичній Бессарабці побачив на сходинках біля постаменту вже розтрощеного Лєніна, — так, колись досконалого, так, роботи Мєркурова, так, із рожевого граніту, — я не відчув нічого, крім полегшення й досади, що мені самому забракло естетичної відваги взяти участь у його поваленні.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Відмова від радянських пам’ятників і назв ще не означатиме повного звільнення від імперської спадщини
Ігор Лосєв
Суспільство
21 травня 2015 року в нашій країні набрали чинності так звані декомунізаційні закони: «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років» і «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Богдан Короленко, Максим Майоров
Суспільство
Уявлення про минуле, його героїв та антигероїв, про нас сьогоднішніх, а також настанови щодо «правильного» розуміння напрямів розвитку ймовірного майбутнього фіксують офіційна історіографія та політика пам’яті держави. Є також особиста пам’ять індивіда та колективна пам’ять соціальної групи, що відображаються у спогадах та численних джерелах усної історії і часто зберігають відмінні уявлення про історичні події.
Ольга Ковалевська
Суспільство
Хто і навіщо зачищає Україну від пам’ятників тоталітаризму
Роман Малко
Суспільство
Основоположники марксизму дуже лаконічно висловили суть своєї доктрини: «Комуністи можуть виразити свою теорію одним положенням: знищення приватної власності». Але вони виявили дивну безпорадність у питанні про те, хто втілюватиме в життя комуністичну ідею.
Станіслав Кульчицький
Історія
Воювати проти «Ісламської держави» потрібно на всіх фронтах
The Economist
Світ
Французький політолог з Університету Пан­теон-Ассас у Парижі Александра Новоселофф в інтерв’ю Тижню розповіла про стіни, які все ще розділяють народи, попри падіння Берлінського муру 20 років тому, про те, чи спіткає ООН доля Ліги Націй, і про реформи, потрібні для ефективної роботи цієї організації.
Ганна Трегуб
Суспільство
Коли стикаєшся з екзистенційною загрозою, треба бути готовим на жертви, щоб подолати її. Таким був урок холодної війни. Після 1991‑го ми його забули. Але після паризької трагедії доведеться згадати.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Про систему, яка знищує себе, виховуючи громадян-рабів
Ірина Рева
Історія
Міжнародний кінофестиваль «Лістапад» у Мінську як острів свободи
Катерина Барабаш
Культура
Цей текст пишу ручкою в зошиті при свічках. Ноутбук мертвий: «енергетична блокада». Мертвий і холодильник — завтра-післязавтра доведеться викидати купу зіпсованих продуктів, що їх потроху наскладав на кілька місяців.
Лесь Терен
Суспільство
Відносно недавно, на превеликий жаль, мені довелося зіткнутися з реаліями ще одного зрізу «республіканського» життя, яких досі вдавалося уникати: медичним обслуговуванням.
Станіслав Васін
Суспільство
Протягом ХХ століття ми звикли до дик­таторів-клоунів, які співають, грають ролі й розважають народ як уміють. Слово «юродствувати» означає вдавати із себе блазня або тішити публіку, та водночас його зміст зводиться до балансування між реальним і нереальним, емпіричним і фікцією, людською природою і абстрактними ідеями або принципами. Не дивно, що в середньовічній Росії юродиві були блазнями, які всіх веселили й були звільнені від політичної відповідальності за ризиковані алюзії, ба навіть кепкування із влади.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки

Спеціальні випуски
№ 5 (5)
від 26 червня
№ 4 (4)
від 19 вересня, 2016
№ 3 (3)
від 17 жовтня, 2014
24-а Перська сатрапія в історії України № 3 (3)
від 10 жовтня, 2013
Правда про походження українців № 16 (233)
від 19 квітня, 2013
Правда про походження української мови № 2 (2)
від 4 жовтня, 2012
Катинська трагедія: український вимір / Спільний проект Польського інституту та "Українського Тижня" № 1 (1)
від 28 вересня, 2012
20 років поневірянь нації без еліти № 33 (198)
від 24 вересня, 2012
Контрапункт № 2 (2)
від 30 серпня, 2011
Маніфест підприємця № 1 (1)
від 30 серпня, 2011
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.