Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Український тиждень № 13 (281) від 28 березня, 2013

Зміст номеру:
Поведінка правлячого режиму демонструє його чимдалі більшу зухвалість у прагненні узурпувати владу й унеможливити будь-яку критику
Олесь Олексієнко 30
Політика
Поки київський мер вів «нечуваний двобій зі стихією», його колега з так званої першої столиці спочивав на лаврах.
Тиждень 20
VIP-хроніки
Столицю прирікають на постійні надзвичайні ситуації, за які ніхто не відповідатиме.
Андрій Скумін 29
Політика
Я завжди підозрював, що в Того, хто там, нагорі, добірне почуття гумору. Маю на увазі, звісно, не господаря кабінету на Банковій, а значно вище. Якраз напередодні вихідних у парламенті й навколо нього точилися суперечки, чи будуть у столиці мерські вибори, ну й узагалі навіщо. На закріплення матеріалу киянам було запропоновано домашнє завдання у вигляді 40 млн тонн снігу.
Юрій Макаров 114
Авторські колонки
Процес демократизації країн, які перебувають на перехідному етапі свого розвитку, зокрема колишніх республік СРСР, та наближення їх до європейських стандартів передбачає глибокі системні зміни судочинства. Зокрема, це стосується і кримінального правосуддя, яке містить щонайбільше механізмів для зловживань різного рівня.
Ганна Трегуб 7
Політика
Новий Кримінальний процесуальний кодекс дістає схвальні відгуки міжнародних експертів, але в українських реаліях приховує чимало небезпек навіть для законослухняних громадян.
Андрій Скумін 19
Політика
Не знаходячи справедливості у своїй державі, українці часто звертаються до Європейського суду з прав людини. Однак велике перебільшення вважати, що він вирішить усі проблеми постраждалих від українського правосуддя
Алла Лазарева, Галина Сеник 7
Політика
Давньоримська богиня чуток мала ім’я Фама. Саме від неї пішло слово «дифамація», яке сьогодні, втім, краще перекласти як «знеславлення». Хоча є варіанти: відома міжнародна правозахисна організація «Антидифамаційна ліга», наприклад, була заснована рівно 10 років тому виключно для боротьби з антисемітизмом.
Олександр Михельсон 30
Авторські колонки
Розпалення чинною владою етноконфесійних конфліктів у Криму провокує поширення течій радикального ісламу та дестабілізацію на півострові
Ігор Лосєв 15
Політика
В умовах, коли українцям активно роздають свої паспорти сусідні держави, у Верховну Раду внесено закон про подвійне громадянство. Очевидними є загрози національній безпеці України
Андрій Скумін, Василь Ільницький 27
Політика
Нове фінансове керівництво країни, яке призначив президент Віктор Янукович, хоч як воно відхрещувалося від своїх попередників, використовує той самий ручний регулювальний апарат, який ті запровадили, і сповідує цілі, які ті ставили.
Володимир Лановий 12
Економіка
Одна з найбільших соціальних проблем будь-якої постколоніальної держави, зокрема України, в тому, що гроші або економічні показники зростання здатні змінити лише суспільно-споживацький статус індивіда, але аж ніяк не його мислення.
Богдан Буткевич 88
Суспільство
Вульгаризація українського суспільства має цілу низку причин. Рівень культурних орієнтацій так званої еліти, що транслюється на весь загал, є напрочуд низьким.
Богдан Буткевич 160
Суспільство
Ми з Колєю знайомі з дитинства, але відтоді наші шляхи нечасто перетиналися. Я знову побачив його, коли в нашому будинку відкрили таку собі «наливайку» – філію місцевого гастроному.
Юрій Макаров 170
Авторські колонки
Мені дуже поталанило з музикою – якби не вона, я, певно, був би першим клієнтом на отримання відмови в будь-якій пристойній візі. Судіть самі: офіційно працюю музикантом у гурті ТНМК, а такого рядка в трудовій книжці немає, банкам не довіряю, а журналістикою займаюся без жодних документальних підтверджень. Словом, я – підозріла особа для будь-якого консульства, і те, що за своє життя отримав щонайменше три десятки віз, є винятком із правил.
«Фоззі» Олександр Сидоренко 67
Авторські колонки
Антимонопольне розслідування Єврокомісії проти російського енергетичного гіганта та кон’юнктура світового ринку, схоже, змушують Москву дещо вгамувати амбіції
Алла Лазарева 34
Світ
Ціни на енергію падають, власне виробництво відновлюється, і країна невдовзі стане експортером палива
Ален Ґіймоль 38
Світ
Історія маловідомого творця легендарного кінного полку Чорних запорожців сотника Федора Божка та його підпільної боротьби проти більшовиків в Україні
Ярослав Тинченко 79
Історія
Велика Британія від кінця 1990-х стала місцем притулку для багатьох утікачів з РФ і згодом перетворилася на місце баталій між могутніми пострадянськими угрупованнями, до котрих, як підозрюють, може бути причетний і Кремль.
Богдан Цюпин 37
Світ
Більше блюзу. Саме це торік обіцяв Дейв Ґаан, додавши, що хотів би, щоб саунд нового альбому Depeche Mode був сирішим порівняно з усім, що гурт робив до цього.
13
Культура
«Українські злі» – вісім короткометражок, що ідей­но і формально продовжують гучний альманах «Україно, гудбай!», який вийшов у вітчизняний прокат 2012-го. На жаль, цей проект, як і попередній, не дає вичерпної відповіді на запитання, з якого й починався такий масштабний задум: чому більшість наших громадян хочуть втекти якнайдалі з Батьківщини.
26
Культура
Останнім часом українські замки та фортеці, що довгі роки залишалися маловідомими широко­­му за­­­галові, з допомогою журналістів, краєзнавців та інших ентузіастів стали невід’ємною час­­тиною багатьох туристичних марш­­рутів.
Олег Апостолов 54
Подорожі

Спеціальні випуски
№ 5 (5)
від 26 червня
№ 4 (4)
від 19 вересня, 2016
№ 3 (3)
від 17 жовтня, 2014
24-а Перська сатрапія в історії України № 3 (3)
від 10 жовтня, 2013
Правда про походження українців № 16 (233)
від 19 квітня, 2013
Правда про походження української мови № 2 (2)
від 4 жовтня, 2012
Катинська трагедія: український вимір / Спільний проект Польського інституту та "Українського Тижня" № 1 (1)
від 28 вересня, 2012
20 років поневірянь нації без еліти № 33 (198)
від 24 вересня, 2012
Контрапункт № 2 (2)
від 30 серпня, 2011
Маніфест підприємця № 1 (1)
від 30 серпня, 2011
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.