Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Український тиждень № 50 (267) від 13 грудня, 2012

Зміст номеру:
Вибори 2012-го переконливо засвідчили природний процес ідейно-політичної зміни поколінь, наслідки якого особливо помітні на Південному Сході
Андрій Скумін 122
Політика
Регіони, що на ментальній мапі України традиційно сприймають як належні до «Русского міра», насправді не є такими ані з погляду історії, ані з боку соціокультурних реалій
Олексій Сокирко 51
Політика
Цивілізаційні перспективи держави значною мірою залежатимуть від здатності проєвропейських політичних сил мобілізувати українську більшість у південно-східних регіонах
Ігор Лосєв 128
Політика
Україну може врятувати лише заміна корупційно-олігархічної системи на економіку вільного інноваційного підприємництва
Володимир Лановий 34
Економіка
Дії Газпрому можуть змусити навіть чинну українську владу посилювати енергетичну безпеку держави
Олександр Крамар 38
Економіка
Попри стереотипи, місцеву агресивну політику русифікації та конфлікти з українофобами, на Південному Сході не всі мімікрують під російськомовних – вони обстоюють право бути собою.
Валерія Бурлакова 99
Суспільство
Норвегія мало звідана українськими туристами, передусім через тамтешню дорожнечу. Однак її дивовижі варті порівняння з коштовностями
Олександр Москалець 23
Подорожі
Хоча Освальда Шпенґлера через єврокризу й почали знову вважати популярним, дещо заважає мені сприймати його серйозно.
Леонідас Донскіс 10
Авторські колонки
Поки наші моральні авторитети і берегині нації, чиє звання, вочевидь, спадкове, пурхають у небесах і сиплють на наші голови разом зі сніжинками гарні й розумні слова, які отримують відгук виключно в таких самих мудрих головах, але не доходять до маси, можна спати спокійно. Не мені – владі.
Юрій Винничук 126
Авторські колонки
Зловтіха не є християнською чеснотою. Зловтішатися трохи соромно та й узагалі недобре. Це ж до якого стану треба було довести народ, щоби незнайомі люди в мережі вітали одне одного з тим, що в якогось там чиновника, хай дуже високого, сталася навіть не біда, а така собі неприємність: не пустили до Америки! Так, це був чіткий і прозорий знак українському істеблішменту, хоча по-своєму його прочитали не лише в опозиції, а й на вулиці: нарешті, нарешті про нас згадав клятий Вашингтонський обком!
Юрій Макаров 100
Авторські колонки
Друга прем’єріада Миколи Азарова – це не просто знущання з народу, як заявила парламентська опозиція. Це повернення назад, передумова розвалу економіки, шлях до втрати суверенітету. Автор і натхненник Податкового кодексу, який зруйнував будь-яке підприємництво й зупинив щонайменші прояви ринкових відносин в Україні, довів країну до «ручки», до краю прірви.
Володимир Лановий 69
Авторські колонки
Януковича почали забороняти в’їзд на Захід, але перша «жертва» такої заборони схожа на провокатора
Олександр Михельсон 1
Політика
Портфоліо Валерія Хорошковського може позаздрити будь-яка топ-модель: мало в кого було стільки контрактів, як у нинішнього першого віце-прем’єра України.
Тиждень 8
VIP-хроніки
Професорка Вроцлавського університету Аґнешка Матусяк фахово займається україністикою, що як дисципліна має доволі міцні позиції в Польщі. Вона була ініціатором організації фестивалю «Потяг до України», який відбувся торік у Вроцлаві.
Юлія Стахівська 20
Суспільство
У 1971 році Ігор Костецький написав блискучий есей «Стефан Ґеорґе. Особистість, доба, спадщина», у якому зринає одне, на перший погляд, парадоксальне міркування про Григорія Сковороду: «Сковорода не надто думав про національність.
Леонід Ушкалов 41
Історія
Етноси як люди: народжуються, переживають дитинство, юність, зрілість, старіють і вмирають – дез­інтегровані, асимільовані іншими. Елементи їхньої етнокультури та їхні гени стають складовими етнокультури й генома нових народів. Хоч би якими патріотами України, Росії, Польщі, Англії чи Ізраїлю ми були, всі без винятку народи смертні. Ніщо у світі не вічне, навіть сам світ.
Леонід Залізняк 205
Історія
Що гірші справи у державі, то більше грошей вона витрачає на замовне кіно
Катерина Барабаш 39
Культура
Чи існує для зірки життя після смерті? Відповідь без підказок: «Так. В Україні…» І хоча цей старий жарт стосується здебільшого невмирущості російської естради на наших теренах, але, напевно, спрацьовує й для зірок із інших широт.
27
Культура
Нещодавно прокотилася новина: у Чехії побачив світ роман Петри Гулової про українських заробітчан.
14
Культура
Більш ніж півстолітнє очікування на членство в Євросоюзі дедалі сильніше розчаровує Анкару у перспективі свого проєвропейського курсу
Майкл Бініон -1
Світ
Найперше, що впадає у вічі на проспекті Борґіба в столиці Тунісу, – ятка з овочами та фруктами. Саме з такої почалася Арабська весна, коли 17 грудня 2010-го вуличний торгівець Могамед Буазізі підпалив себе, виступивши проти конфіскації його товарів та заборони працювати без ліцензії.
Наталя Гуменюк 14
Світ
Актор і другий режисер фільму «Гобіт: Несподівана подорож» про міфологію та реалістичність світу Середзем’я
26
Культура
Новим персональним проектом художника Павла Макова стала авторська книжка «Тижневик», а оригінали графічних робіт, що прикрасили її сторінки, з 19 грудня будуть виставлені в київській «Я Галереї».
9
Культура
Зміна тональності європейських структур засвідчила, що в ЄС схиляються до необхідності відокремити режим Януковича і тактичні цілі впливу на нього від українського народу та стратегічно важливої мети – євроінтеграції України.
Олександр Крамар 45
Політика

Спеціальні випуски
№ 5 (5)
від 26 червня
№ 4 (4)
від 19 вересня, 2016
№ 3 (3)
від 17 жовтня, 2014
24-а Перська сатрапія в історії України № 3 (3)
від 10 жовтня, 2013
Правда про походження українців № 16 (233)
від 19 квітня, 2013
Правда про походження української мови № 2 (2)
від 4 жовтня, 2012
Катинська трагедія: український вимір / Спільний проект Польського інституту та "Українського Тижня" № 1 (1)
від 28 вересня, 2012
20 років поневірянь нації без еліти № 33 (198)
від 24 вересня, 2012
Контрапункт № 2 (2)
від 30 серпня, 2011
Маніфест підприємця № 1 (1)
від 30 серпня, 2011
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено