Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
23 квітня, 2017   ▪   The Economist   ▪   Версія для друку

The Economist: Не в економіці річ

Економічне зростання європейських виборців більше не цікавить
Матеріал друкованого видання
№ 16 (492)
від 20 квітня
The Economist: Не в економіці річ

Учені й політологи не завжди доходять згоди. Проте, коли справа стосується прогнозування результатів виборів, обидва табори вважають найнадійнішим оракулом економіку. Численні дослідження виявили велику залежність між зростанням ВВП і поведінкою електорату. Відповідають можновладці за економіку чи ні, але вона відповідає за те, чи переоберуть їх.

Дослідження, проведене доцентом Університету Монреаля Рут Дассонвіль і професором політології з Університету Айови Майклом Льюїсом-Беком, чітко показує, який зв’язок там є насправді. Учені проаналізували економічні показники і вибори в 31 європейській країні з 1952 по 2013 рік. Перевіривши інші чинники, як-от кількість партій на перегонах, вони встановили таку залежність: зростання ВВП на 1% веде до збільшення підтримки чинного уряду майже на три чверті відсоткового пункту.

Але зараз усе змінюється. Сьогодні менше виборців належить до політичних партій, через що передбачити результати голосування стає дедалі важче. Після 2008 року чинні уряди в середньому між виборами втрачають сім відсоткових пунктів підтримки, а в 1980-х втрачали лише три.

Читайте також: Природний відбір. Як змінився український експорт

Можна було б подумати, що зі збільшенням кількості виборців, які вільно голосують за партії, повинна зрости й вага об’єктивних інструментів аналізу, таких як економічні показники. Натомість спостерігається зворотне. Оновивши дані Дассонвіль і Льюїса-Бека, The Economist проаналізував вибори в країнах Західної Європи в повоєнний період. До фінансової кризи зв’язок між зростанням ВВП і поведінкою виборців був. Після кризи ми не змогли його простежити (див. «Гроші не головне»).

Виборці почали надзвичайно неприязно ставитися до владних партій, підтримка яких падає незалежно від успіхів економіки. З 2008-го чинні уряди втрачали голоси в міжвиборчий період на 29 із 35 виборів. Через сім років після початку кризи євро економіка європейських країн нарешті стала одужувати. Але якщо чиновники думають, що поява грошей у кишенях виборців збереже їм владу, то на них чекає неприємний сюрприз.

© 2011 The Economist Newspaper Limited. All rights reserved
Переклад з оригіналу здійснено «Українським тижнем», оригінал статті опубліковано на www.economist.com


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено