Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 червня, 2013   ▪   Спілкувалася: Христя Нечитайко   ▪   Версія для друку

Дана Заюшкіна: Я з тих людей, які досі думають, що в театрі не їдять

Вокалістка київського рок-гурту «Vivienne Mort» Дана Заюшкіна про власну музику й тексти, міру таланту й гостроту мовного питання в українському музичному середовищі
Дана Заюшкіна: Я з тих людей, які досі думають, що в театрі не їдять

«Vivienne Mort» — український рок-гурт, що виник 2007 року в Києві. За час існування гурту незмінною є лише вокалістка, авторка музики й текстів Дана Заюшкіна. «Vivienne Mort» грають у жанрах альтернативного року, інді та кабаре. Своїм «маніфестом» вважають рядки із власної пісні: «Відпусти свою рибу». Наразі мають два альбоми — «Єсєнтукі LOVE» (EP, 2010) і «Театр Pipinó» (2013), обидва доступні для вільного скачування в інтернеті.

Тиждень.ua: Дано, тебе називають «українською Аліною Орловою». Скажи, з ким ти сама відчуваєш «творчу спорідненість»?

— А ще Святославом Вакарчуком у спідниці. А я переважно у джинсах. Але ж не назвуть мене Вакарчуком у джинсах. Відчуваю творчу спорідненість із Ентоні Гопкінсом, Влідіміром Набоковим, Романом Поланскі.

Тиждень.ua:  Чи складно в Україні пробитися молодим неформатним музикантам? З якими перешкодами боротися найскладніше?

— Дуже важко бути лінивим музикантом. Найскладніше досягти успіху форматному і не форматному колективу, де всі ліниві. Для роботящого завзятого музиканта в Україні немає перепон.

Тиждень.ua: Твої тексти якісно вирізняються з-поміж інших. Зокрема, в новому альбомі ти береш сюжет із Біблії («Ірен»), на концерті в Києві чула пісню «Персефона» — апелюєш до античного міфу. Не боїшся писати тексти для дуже небагатьох слухачів, які розуміють контекст і відчитують літературні алюзії?

— Подейкують, у Тернополі Потапа і Настю закидали яйцями, хоча естетичний код їхнього продукту зрозумілий усім. Якщо ніхто не застрахований, вважаю безглуздим боятися, тож сміливо й надалі «крастиму» сюжети з книжок.

Тиждень.ua: Одна з нових ваших пісень має назву «Відпусти свою рибу». Цю фразу, за твоїми словами, можна сприймати як маніфест гурту «Vivienne Mort». Розкажи, будь ласка, який зміст ти у нього вкладаєш.

— Звичайно, краще послухати пісню повністю. Однозначно попрошу «Рибу» сприймати не лише як маніфест здоровому харчуванню й заклик до вегетаріанства. (Двоє учасників гурту — етичні вегетаріанці, — Ред.) Це робиться іншими словами. Рибі пощастило бути символом життя, символом християнства і джерелом вітамінного жиру, корисного для гіпертоніків. Вона просто «універсальний солдат», зі складною нервовою системою (коли її вбивають, їй боляче, як ніби вбивають когось більш вартісного для життя). Рибу малювали перші християни, коли ховалися від переслідування римлян, а Дарвін прималював їй ноги (Дарвін добре малював, особливо ноги рибам). Ідемо далі. Вагітним жінкам, буває, сняться риби. Це означає, що прийшло чудо. «Тіло, душа, голова» — тобто тіло, душа, розум. У ненародженої істоти все це перебуває в повній гармонії. Я це до чого – треба буде спробувати в цьому житті не виймати душу. Всюди беріть її з собою, відмовте собі в задоволенні подорожувати з порожніми торбами. Тоді там буде величезний ласкавий океан, зграї маленьких яскравих рибок, і ви самі як вільна щаслива риба, яку відпустили. Ми закінчуємо пісню словами: «Не вбивай. Якщо можна не вбивати – не вбивай».

Тиждень.ua: Вам близька театральність – у виступах, у композиції, навіть у текстах пісень, кожна з яких має дуже виразний сюжет. Звідки витоки цієї театральності?

— Усе йде від музики і текстів. Я пишу їх дуже швидко й одночасно. Більшість із пісень записала за 20 хвилин. Мені дають такий матеріал, а вже хтозна, чому він такий. Однак мені імпонує театральна атмосфера, тепер на наших концертах можна буде побачити специфічне освітлення. Люблю, коли дарують квіти, уважно слухають і не їдять на концертах. Я з тих людей, які досі думають, що в театрі не їдять.

Тиждень.ua:  Наскільки гострим є мовне питання в музичному середовищі України? Чи не було спокуси писати тексти іншими мовами? Російськими, англійською, аби вийти на інші музичні ринки?

— Точно. Іван Дорн, ти ж українець, співай як треба, українською! Тобто, хтось постійно підступно утискає мову і спокушає нас писати на експорт. Я добре знайома з Лук’янівським і Бессарабським ринками. Можливо, я сплю й не усвідомлюю, що російською мене б добре купували. Зате поки що все виходить чесно. Мені подобається українська мова, вона красива. Володимир Сосюра пишався б моїм останнім реченням!

Тиждень.ua:  У літературному світі постійно сперечаються, чи важлива для письменника специфічна освіта – філологічна, гуманітарна. Чи є такі суперечки у світі музичному? Як Ти гадаєш, чи стала б Ти музикантом, якби не мала спеціальної освіти?

— Мені добре пишеться або співається, а я забула спитати в Міністерства освіти, чи правильно це роблю. Якщо ви через це вимкнули мою пісню, ми не порозумілися через вас. Я відкрита до дружби. До того ж, для справжнього музиканта я не музикант. Я просто довго дивлюся на людські обличчя, а потім висловлюю почуття.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Після розгону мінських акцій протесту опозиційних настроїв у суспільстві Білорусі не поменшало
  30 березня, Сяргєй Пульша
 • Залучення міжнародної фінансової допомоги давно перетворилося на окрему галузь української економіки з обігом у сотні мільйонів доларів. Однак розуміння суспільством процесів та прозорість цієї сфери украй недостатні
  30 березня, Андрій Голуб
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено