Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Апокаліпсис вчора

Новий фільм Френсіса Форда Копполи «Поміж» – це болісне пограниччя сучасності з минулим
Матеріал друкованого видання
№ 19 (236)
від 10 травня, 2012
Апокаліпсис вчора

Зо п’ять людей, присутніх на прем’єрному сеансі фільму, ідеально резонували із запитанням, яке головному герою, спитому письменникові Хеллу Балтімору (Вел Кілмер), ставить у порожній крамниці шериф богом забутого містечка: «Як воно бути здешевленим Стівеном Кінґом?» Від початку в цій містичній стрічці чулося глухе хропіння колишнього генія кіно, проте моментами він прокидався, розплющував одне око – і то було чудово!

Хорошою ідеєю Копполи-сценариста було візуалізувати образ Едґара Аллана По, якого герой бачить у снах й обличчя якого вписане в біле коло місяця. А ще краща ідея, коли він розповідає герою про метод написання твору: письменник, що занурюється за допомогою снодійних і віскі в сон у пошуках натхнення та ідей, – це триває, здається, з часів Тімоті Лірі та Вільяма Берроуза. Проте на цьому список вдалих знахідок закінчився. За 20 років, що минули з часів останнього хорошого фільму Копполи «Дракула Брема Стокера», він знімає все у пропорції 50/50, де перша половина є ностальгією, а друга – маразмом. Думка сценариста і рука режисера йому зраджують. І «Поміж» це вповні виявляє. Сама ідея стрічки про літератора, що скотився на алкогольні пси через смерть єдиної доньки, віддає смородом другорядності. А приїзд хорор-письменника до містечка зі славою загадкового масового вбивства 12 дітей і поготів приголомшує своєю «неповторністю». Наступне погане враження – візуальний ряд.

Намагаючись якось зображальними методами підкреслити різницю між сном і дійсністю, Коппола використовує цифрову камеру в снах героя і мінімальні спецефекти. Але вони мають злиденний і бідний до гризот вигляд – куди ж поділися режисерська віртуозність і вправність «Апокаліпсису сьогодні» і «Хрещеного батька»?! Можливо, річ у маленькому бюджеті (скромні $7 млн), хоча проект Коппола зробив на своїй же фірмі American Zoetrope. Можливо, у невдалому кастингу: Вел Кілмер уже давно не зірка, і з часів його останньої хорошої головної ролі минуло 17 років. Так чи так, а провал стрічки «Поміж» не є апокаліпсисом – у Копполи він уже був.

Читайте також: Екранізація коміксу побила новий рекорд кінозборів
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
 • Тривала епопея з призначенням очільника Державного бюро розслідувань добігає свого кінця. Конкурсна комісія, яка понад рік проводила відбір кандидатів на посади голови Держбюро і його заступників, нарешті визначилася із прізвищами.
  17 листопада, Станіслав Козлюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.