Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Українське кіно. Реалізація

Півтора року тому Тиждень започаткував рубрику «Кінопроект», де йшлося про українські фільми, що перебували на різних стадіях виробництва
Матеріал друкованого видання
№ 4 (221)
від 26 січня, 2012
Українське кіно. Реалізація

Півтора року тому Тиждень започаткував рубрику «Кінопроект», де йшлося про українські фільми, що перебували на різних стадіях виробництва. Позаяк з усіх описаних нами стрічок першою в прокат вийшла робота Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», ми вирішили з’ясувати долю решти: чи реалізовано їх і яке в них кінотеатральне майбутнє. Прикметно, що першопроходцем прокату став фільм зі значним державним фінансуванням, до того ж картина Іллєнка була створена не в копродукції з іншими країнами, а лише українськими «руками». То що, можна стверджувати: українське кіно відроджується? Зараз з’ясуємо.

«ТойХтоПройшовКрізьВогонь»
(повнометражний фільм)

Жанр: історична драма

Режисер: Михайло Іллєнко

Реалізація: завершений

Ґрунтований на історії про героя-льотчика Другої світової війни Івана Даценка, фільм був запущений у виробництво 2007 року, але мав суттєві затримки з фінансуванням, а відтак півторарічний простій. Оплачений державою та продюсерським центром «Інсайт-Медіа», досяг виробничого бюджету приблизно в $2 млн.

Прокатна доля: прокат в Україні від 19 січня, 12 (кіно-) копій. Більшість відгуків схвальні.

Дистриб’ютор, компанія B&H, розпочав покази з Києва, Харкова та Івано-Франківська. Впродовж січня – лютого прокат має охопити 13 міст України. На телебаченні фільм планують показати 2013 року. Потім – випустити його на DVD і Blu-ray.


«Delirium»
(повнометражний фільм)

Жанр: експериментально-авангардна драма

Режисер: Ігор Подольчак

Реалізація: завершений

Робота над фільмом розпочалася 2008 року. Зняти «Delirium» швидше за дебют, «Las Meninas», Ігореві Подольчаку не вдалося: процес затягнувся на три роки. Проте режисер не мав ані часових меж, ані продюсерського тиску – фільм робив за власний кошт і гроші друзів-бізнесменів (бюджет близько $900 тис.). До того ж «Delirium» виконав свої завдання: так само, як і «Las Meninas», він вражає своєю формальною складністю, поєднанням візуального та звукового й безумовною неоднозначністю.

Прокатна доля: не визначена

Наразі Подольчак займається фестивальним процесом. Стрічка не встигла на Берлінале, як планував режисер, відтак він очікує на відповідь від організаторів нью-йоркського кінофоруму «Трайбека».


«Моя країна – Україна»
(анімаційний серіал)

Жанр: пригодницько-історично-комедійний

Режисери: Степан Коваль, Оксана Прищепа, Сергій Руденко, Андрій Слєсаревський, Костянтин Чепік, Євген Альохін, Олег Цуріков, Наталя Скрябіна

Реалізація: знімальний період

Наразі від жовтня 2008 року знято 12 серій із запланованих 26. За документами Державного агентства з питань кіно, серіал має бути завершено до кінця 2013-го. Студією-виробником трихвилинних короткометражок із концепцією «комедійні історії, пов’язані з містами», є «НоваторФільм». Її директор – аніматор Степан Коваль.

Прокатна доля: не визначена

За словами художнього керівника проекту, Степана Коваля, питаннями прокату повинне опікуватися Міністерство культури. Там, своєю чергою, кажуть, що він теж має право вирішувати прокатну долю власного дітища.


«Закохані в Київ»
(альманах короткометражок)

Жанр: комедія, драма, мелодрама
Режисери: Ілля Власов, Тарас Ткаченко, Валерій Бебко, Денис Гамзінов, Ольга Гібелинда, Олег Борщевський, Артем Семакін
Реалізація: завершений

Для альманаху, розпочатого 2010 року, було знято 10 короткометражок (увійшло вісім). Кожна з історій стосується лише Києва. Знімальний процес почався в червні й закінчився в грудні 2011-го. Створений без державного фінансування, фільм має кошторис із близько $800 тис. приватних інвестицій. Був презентований у межах Українського стенду на Каннському кінофестивалі.

Прокатна доля: світова прем’єра – 9 лютого 2012 року

Компанія-виробник inQ уклала угоду з великим дистриб’ютором Top Film Distribution щодо прокату альманаху в країнах СНД та Балтії.


«Хто боїться дядечка Бабая
(повнометражна анімація)

Жанр: пригодницько-містичний

Режисер: Марія Медвідь

Реалізація: знімальний період

Стартувавши навесні 2008 року з бюджетом у 10,5 млн грн, мальований мультфільм зі 100% державного фінансування через брак коштів мав простій у 2009-му. 2011-го після створення ролика з матеріалу, відзнятого на базі Укранімафільму, Державне агентство з питань кіно вирішило змінити режисера Наталю Марченкову  на Марію Медвідь. Новий термін здачі мультфільму – 25 січня 2013 року.

Прокатна доля: не визначена


«Шерлок Холмс і доктор Ватсон»
(короткометражна анімація)

Жанр: іронічний детектив

Режисер: Олександр Бубнов

Реалізація: завершальний період

Роботу над анімаційною стрічкою, виконаною в техніці комп’ютерної перекладки з мальованими вставками, розпочали 2008 року як продовження однойменного 18-хвилинного мультфільму. Других «Шерлока Холмса і доктора Ватсона» запланували як півгодинну цілісну короткометражку. Та згодом вона переросла в міні-серіал, де буде шість серій із хронометражем по 6,5 хв. Режисер Олександр Бубнов має намір закінчити знімальний період до травня цього року.

Прокатна доля: не визначена

Світову прем’єру планують провести в Україні, потім мультфільм чекає на фестивальний прокат.


«Демони»
(повнометражний фільм)

Жанр: драма з елементами комедії

Режисер: Варвара Фаєр

Реалізація: пошук грошей

Розпочатий 2010 року, проект успішно пройшов періоди препродакшну: знаходження попереднього фінансування (орієнтовний бюджет $420 тис.; гроші українських та російських приватних інвесторів), визначення локацій (Полтавщина) й кастингу (українські та російські актори). Проект був заморожений після зйомок кількох «осінніх» сцен. Пітчинг на Одеському кінофестивалі в липні 2011-го не дав результатів у пошуках інвестора. На два конкурси державного фінансування, що відбулися торік, фільму не подавали.

Прокатна доля: не визначена


«Урсус – кавказький бурий ведмідь»
(повнометражний фільм)

Жанр: роуд-муві, драма

Режисер: Отар Шаматава

Реалізація: препродакшн

Українсько-грузинсько-німецький фільм, робота над яким розпочалася 2011-го, планують відзняти влітку 2013 року. Поки триває робота над режисерською версією сценарію, продюсери очікують відповіді від кількох бажаних акторів. Щодо фінансування досі немає відповіді від українського Державного агентства з питань кіно (картина успішно пройшла перший конкурс) і грузинського Кіноцентру. Натомість у проекту з’явився новий партнер – німецька компанія Ma.Ja.De Filmproduktion (фінансувала дві стрічки Сергія Лозниці). 14 лютого в межах Берлінського кінофестивалю відбудеться перша презентація проекту.

Прокатна доля: 2014 рік


«Брати»
(повнометражний фільм)

Жанр: психологічна драма

Режисер: Вікторія Трофименко

Реалізація: препродакшн

Запущена торік і призупинена через брак фінансування, стрічка стала однією з тих, які підтримала коштами держава. Наразі компанія-виробник ProntoFilm одержала гроші й робота над картиною поновилася. Вибрано локації, від грудня 2011-го відбуваються кастингові проби. Перший знімальний період призначено на кінець лютого 2012-го в Карпатах («зимова історія»). Потому, після танення снігу, у квітні – травні зйомки в горах продовжаться («літня історія»). Завершити фільм продюсер Ігор Савиченко планує приблизно до січня 2013 року.

Прокатна доля: осінь 2013 року


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Латвія з-поміж трьох країн Балтії має чи не найбільше зв’язків із Росією, через які остання може шукати канали впливу. Утім, ситуація поступово змінюється
  3 грудня, Ольга Ворожбит
 • Відкриттям екзопланет уже нікого не здивуєш. Наступний крок — спробувати їх зняти
  3 грудня, The Economist
 • Одним із місць відпочинку та дозвілля для луганчан до війни була мережа гіпермаркетів «Епіцентр». Хтось планував там ремонти, хтось шукав подарунки, а хтось просто релаксував: повільно пересувався від відділу до відділу, спираючись на візок. Там справді можна було вбити день і нічого не купити. Просто дивитися, тримати в руках, а потім залишати при собі обраний товар так, ніби він на якийсь час ставав власністю.
  3 грудня, Вікторія Малишева
 • У Литві не говорять про м’яку силу Росії, говорять про пропаганду
  2 грудня, Костянтин Амелюшкін
 • Я дуже люблю свій Бахмут: він теплий та привітний, чистий, сучасний та по-провінційному компактний. У ньому дуже багато квітів і дитячих майданчиків, а влітку повітря стає тягучим, наче липовий мед… Але це дивне місто. Ніби приречене балансувати між тим і цим: у міжчассі, у просторі, між новим і старим, своїм і чужим.
  2 грудня, Єлизавета Гончарова
 • Тіньова економіка об’єднує неймовірно велику кількість і різноманітність видів діяльності
  2 грудня, Любомир Шавалюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено