Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Українське кіно. Реалізація

Півтора року тому Тиждень започаткував рубрику «Кінопроект», де йшлося про українські фільми, що перебували на різних стадіях виробництва
Матеріал друкованого видання
№ 4 (221)
від 26 січня, 2012
Українське кіно. Реалізація

Півтора року тому Тиждень започаткував рубрику «Кінопроект», де йшлося про українські фільми, що перебували на різних стадіях виробництва. Позаяк з усіх описаних нами стрічок першою в прокат вийшла робота Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», ми вирішили з’ясувати долю решти: чи реалізовано їх і яке в них кінотеатральне майбутнє. Прикметно, що першопроходцем прокату став фільм зі значним державним фінансуванням, до того ж картина Іллєнка була створена не в копродукції з іншими країнами, а лише українськими «руками». То що, можна стверджувати: українське кіно відроджується? Зараз з’ясуємо.

«ТойХтоПройшовКрізьВогонь»
(повнометражний фільм)

Жанр: історична драма

Режисер: Михайло Іллєнко

Реалізація: завершений

Ґрунтований на історії про героя-льотчика Другої світової війни Івана Даценка, фільм був запущений у виробництво 2007 року, але мав суттєві затримки з фінансуванням, а відтак півторарічний простій. Оплачений державою та продюсерським центром «Інсайт-Медіа», досяг виробничого бюджету приблизно в $2 млн.

Прокатна доля: прокат в Україні від 19 січня, 12 (кіно-) копій. Більшість відгуків схвальні.

Дистриб’ютор, компанія B&H, розпочав покази з Києва, Харкова та Івано-Франківська. Впродовж січня – лютого прокат має охопити 13 міст України. На телебаченні фільм планують показати 2013 року. Потім – випустити його на DVD і Blu-ray.


«Delirium»
(повнометражний фільм)

Жанр: експериментально-авангардна драма

Режисер: Ігор Подольчак

Реалізація: завершений

Робота над фільмом розпочалася 2008 року. Зняти «Delirium» швидше за дебют, «Las Meninas», Ігореві Подольчаку не вдалося: процес затягнувся на три роки. Проте режисер не мав ані часових меж, ані продюсерського тиску – фільм робив за власний кошт і гроші друзів-бізнесменів (бюджет близько $900 тис.). До того ж «Delirium» виконав свої завдання: так само, як і «Las Meninas», він вражає своєю формальною складністю, поєднанням візуального та звукового й безумовною неоднозначністю.

Прокатна доля: не визначена

Наразі Подольчак займається фестивальним процесом. Стрічка не встигла на Берлінале, як планував режисер, відтак він очікує на відповідь від організаторів нью-йоркського кінофоруму «Трайбека».


«Моя країна – Україна»
(анімаційний серіал)

Жанр: пригодницько-історично-комедійний

Режисери: Степан Коваль, Оксана Прищепа, Сергій Руденко, Андрій Слєсаревський, Костянтин Чепік, Євген Альохін, Олег Цуріков, Наталя Скрябіна

Реалізація: знімальний період

Наразі від жовтня 2008 року знято 12 серій із запланованих 26. За документами Державного агентства з питань кіно, серіал має бути завершено до кінця 2013-го. Студією-виробником трихвилинних короткометражок із концепцією «комедійні історії, пов’язані з містами», є «НоваторФільм». Її директор – аніматор Степан Коваль.

Прокатна доля: не визначена

За словами художнього керівника проекту, Степана Коваля, питаннями прокату повинне опікуватися Міністерство культури. Там, своєю чергою, кажуть, що він теж має право вирішувати прокатну долю власного дітища.


«Закохані в Київ»
(альманах короткометражок)

Жанр: комедія, драма, мелодрама
Режисери: Ілля Власов, Тарас Ткаченко, Валерій Бебко, Денис Гамзінов, Ольга Гібелинда, Олег Борщевський, Артем Семакін
Реалізація: завершений

Для альманаху, розпочатого 2010 року, було знято 10 короткометражок (увійшло вісім). Кожна з історій стосується лише Києва. Знімальний процес почався в червні й закінчився в грудні 2011-го. Створений без державного фінансування, фільм має кошторис із близько $800 тис. приватних інвестицій. Був презентований у межах Українського стенду на Каннському кінофестивалі.

Прокатна доля: світова прем’єра – 9 лютого 2012 року

Компанія-виробник inQ уклала угоду з великим дистриб’ютором Top Film Distribution щодо прокату альманаху в країнах СНД та Балтії.


«Хто боїться дядечка Бабая
(повнометражна анімація)

Жанр: пригодницько-містичний

Режисер: Марія Медвідь

Реалізація: знімальний період

Стартувавши навесні 2008 року з бюджетом у 10,5 млн грн, мальований мультфільм зі 100% державного фінансування через брак коштів мав простій у 2009-му. 2011-го після створення ролика з матеріалу, відзнятого на базі Укранімафільму, Державне агентство з питань кіно вирішило змінити режисера Наталю Марченкову  на Марію Медвідь. Новий термін здачі мультфільму – 25 січня 2013 року.

Прокатна доля: не визначена


«Шерлок Холмс і доктор Ватсон»
(короткометражна анімація)

Жанр: іронічний детектив

Режисер: Олександр Бубнов

Реалізація: завершальний період

Роботу над анімаційною стрічкою, виконаною в техніці комп’ютерної перекладки з мальованими вставками, розпочали 2008 року як продовження однойменного 18-хвилинного мультфільму. Других «Шерлока Холмса і доктора Ватсона» запланували як півгодинну цілісну короткометражку. Та згодом вона переросла в міні-серіал, де буде шість серій із хронометражем по 6,5 хв. Режисер Олександр Бубнов має намір закінчити знімальний період до травня цього року.

Прокатна доля: не визначена

Світову прем’єру планують провести в Україні, потім мультфільм чекає на фестивальний прокат.


«Демони»
(повнометражний фільм)

Жанр: драма з елементами комедії

Режисер: Варвара Фаєр

Реалізація: пошук грошей

Розпочатий 2010 року, проект успішно пройшов періоди препродакшну: знаходження попереднього фінансування (орієнтовний бюджет $420 тис.; гроші українських та російських приватних інвесторів), визначення локацій (Полтавщина) й кастингу (українські та російські актори). Проект був заморожений після зйомок кількох «осінніх» сцен. Пітчинг на Одеському кінофестивалі в липні 2011-го не дав результатів у пошуках інвестора. На два конкурси державного фінансування, що відбулися торік, фільму не подавали.

Прокатна доля: не визначена


«Урсус – кавказький бурий ведмідь»
(повнометражний фільм)

Жанр: роуд-муві, драма

Режисер: Отар Шаматава

Реалізація: препродакшн

Українсько-грузинсько-німецький фільм, робота над яким розпочалася 2011-го, планують відзняти влітку 2013 року. Поки триває робота над режисерською версією сценарію, продюсери очікують відповіді від кількох бажаних акторів. Щодо фінансування досі немає відповіді від українського Державного агентства з питань кіно (картина успішно пройшла перший конкурс) і грузинського Кіноцентру. Натомість у проекту з’явився новий партнер – німецька компанія Ma.Ja.De Filmproduktion (фінансувала дві стрічки Сергія Лозниці). 14 лютого в межах Берлінського кінофестивалю відбудеться перша презентація проекту.

Прокатна доля: 2014 рік


«Брати»
(повнометражний фільм)

Жанр: психологічна драма

Режисер: Вікторія Трофименко

Реалізація: препродакшн

Запущена торік і призупинена через брак фінансування, стрічка стала однією з тих, які підтримала коштами держава. Наразі компанія-виробник ProntoFilm одержала гроші й робота над картиною поновилася. Вибрано локації, від грудня 2011-го відбуваються кастингові проби. Перший знімальний період призначено на кінець лютого 2012-го в Карпатах («зимова історія»). Потому, після танення снігу, у квітні – травні зйомки в горах продовжаться («літня історія»). Завершити фільм продюсер Ігор Савиченко планує приблизно до січня 2013 року.

Прокатна доля: осінь 2013 року


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як Росія перекручувала і приховувала інформацію про злочини комуністичного режиму в 1930-их роках на Заході? Чому їй вірили? І чому ті ж механізми працюють сьогодні?
  22 лютого, Анна Корбут
 • У вівторок, 21 лютого, світові та українські ЗМІ поширили гучну новину: Вищий земельний суд Відня дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Однак, як виявилося, це рішення ще навіть не початок кінця цієї гучної справи.
  22 лютого, Ольга Ворожбит
 • Приглядаючись до нового американського лідера, французи з острахом впізнають своє можливе близьке майбутнє.
  22 лютого, Алла Лазарева
 • Напередодні чергової річниці розстрілу активістів Майдану та втечі Януковича, що послідувала услід за цим, в Україні за традицією знову пожвавилися розмови про нову революцію. При цьому одні заговорили про це зі страхом, а інші з надією.
  22 лютого, Денис Казанський
 • Літературна спільнота дізналася від «модернізованого» журі Національної премії ім’я лауреату 2017 року
  21 лютого, Олена Кухар
 • Другий рік поспіль роковини розстрілів Небесної сотні перетворюються на неабиякий привід для піару із обов’язковими закликами знову вийти на Майдан, аби звалити «злочинну владу».
  21 лютого, Станіслав Козлюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено