Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Спасибі жителям України

В кінотеатрі «Київ» пройшла прес-конференція з творцями та натхненниками нового альманаху короткометражок «Україна, гудбай»
Спасибі жителям України

Вже з минулого року, тобто з моменту першої презентації-представлення проекту «Україна, гудбай» режисер Володимир Тихий і компанія, дали всім зрозуміти — якщо перше їх спільне творіння, альманах «Мудаки. Арабески», є випадковістю в межах України в цілому і в межах системи виробничого процесу зокрема, то друге творіння має стати системою. Судячи зі сказаного продюсером Ігорем Савиченком, дружня компанія Володимира Тихого з дистриб’ютором «Артхауз траффіком», продакшн-компаніями Pronto Film, Filmtoaster Production та ін., хоче укорінити справжнє правило виробництва фільмів в Україні, збираючись і надалі, ледве чи не щороку, випускати щось подібне. «Безбюджетне» виробництво стає певною технологією. І це вже навіть не «зі світу по нитці», бо проекти творяться за принципом допомоги один одному апаратурою, людьми чи акторською роботою. Звісно, коли треба щось купити, на кшталт, карти пам’яті для камери, кави чи водички для безкоштовно працюючих акторів, або бензинчику для пересування від місця зйомок до місця монтажу, використовувалися живі гроші. Жарти жартами, але бюджет альманаху не такий вже й маленький — трохи більше за 8 мільйонів гривень. Щоправда 50% бюджету мусить покрити держава, вибравши «Україну…» на конкурсі проектів Державної служби з питань кіно одним з 37 найбільш перспективних. Перемога у конкурсі була ще в серпні, та державних грошей не має й наприкінці листопада. Тому зйомки, початі ще в лютому цього року, ведуться за приватні кошти самих творців. Присутня на пре-конференції Катерина Копилова, очільник Держкіно, авторитетно пообіцяла, що, як тільки будуть підписані усі документи в Держказначействі, а це має статися не пізніше наступної п’ятниці, вже за тиждень держава виконає свої фінансові зобов’язання.

А фінансова частина у новому проекті є і складнішою, і простішою водночас. В новому проекті всього більше: більше залучених до знімального процесу людей, більше запланованих короткометражок, більше компаній-учасниць. Знімальні групи хоча б тих 16 мініфільмів, представлених на конкурс і затверджених для фінансування Держкіно, налічують більше сотні людей. А фільмів заплановано близько 30-ти — просто ті, які не потраплять у фінальний список 11-12 фільмів прокатної версії, потраплять на DVD у розділ бонусів. З усією цією оравою мають справитися з десяток компаній, а це, до речі, втричі більше, ніж було компаній на першому проекті. В професійній сфері ці компанії, як каже продюсер Савиченко, є конкурентами, але на даному проекті вони стали друзями, об’єднаними однією ідеєю, покладеною в основу альманаху. Власне, ця ідея зазначена в назві, і стосується прагнення промовити це словосполучення великою кількістю молодих людей — 42-ма відсотками чоловіків та жінок віком від 40 до 49 років за дослідженнями компанії «Софія». За іншими параметрами цифра українців з можливим прощанням на вустах сягає страшних 49%, половини молодого населення країни! Що робиться в нашому суспільстві, через що люди хочуть чкурнути звідси? Про це альманах.

Сценаристи, які надсилали і продовжують надсилати свої сценарії, як і раніше, не обмежені нічим, крім формату. Тобто за жанром короткометражка може бути і комедією, і трагедією, аби лишень слово не розходилося з ділом. До речі, за словами Дениса Іванова, генерального директора «Артхауз трафік», теж присутнього на прес-конференції, майже третина фільмів, запущених у виробництво, є комедіями. З гумором в Україні ніколи не було проблем, особливо з чорним гумором. Хоча, часом це виходить боком гумористам, як, наприклад, тому, хто придумав легендарну речовку «спасибо жителям Донбаса…». Про гумор, направлений проти сучасної влади, та наслідки за нього, спитали у пані Катерини. На що вона відповіла в стилі «демократичних починань», мовляв, ми вітаємо критику і таке інше. Кінокритик та редактор проекту Володимир Войтенко, звісно, говорив про величезний позитив саме такої направленості й що негативу в неї не має, як і в «Гамлеті» чи «Макбеті», додавши, що сумнівається у виникненні в українця бажання поїхати через перегляд альманаху «Україна, гудбай».

Так чи так, але пам’ятається, що на Одеському кінофестивалі під час пітчингу згадувана пані Катерина виказувала, як мінімум, засторогу щодо ідейності проекту, і особливо щодо форми подачі його назви. Тоді наприкінці назви стояв окличний знак, тепер його не має.

На сьогодні повністю закінчені 4 короткометражки. На прес-конференції це не було вказано, але для «Українського тижня» за лаштунками сказали, що закінчені фільми були навіть відіслані на Берлінале для селекції у конкурс Берлінського кінофестивалю. Програма фестивалю буде затверджена не раніше січня. Але вже зараз відомо, що весь проект у сформованому варіанті має вийти в прокат України за рік, в листопаді 2012 року. Як раз напередодні апокаліпсису, як уточнив Денис Іванов.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як українська поп-музика робила перші кроки на самому початку 1990-х
  23 квітня, Сергій Харинович
 • Економічне зростання європейських виборців більше не цікавить
  23 квітня, The Economist
 • Чому його економічна модель виявилася провальною
  23 квітня, Станіслав Кульчицький
 • Окрім цілодобового масиву пропагандистської інформації на телебаченні та в інших ЗМІ (з розповідями про успіхи «республіканської» економіки, про «нацистів» та святих Романових) в окупації стала помітна ще й активна робота з місцевими жителями.
  23 квітня, Станіслав Васін
 • Гучне затримання екс-нардепа Миколи Мартиненка саме по собі відійшло на другий план на тлі групи підтримки з міністрів та депутатів, які прийшли йому на допомогу
  22 квітня, Андрій Голуб
 • Чим живе арабське письменство сьогодні
  22 квітня, Михайло Якубович
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено