Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
12 березня, 2016   ▪   Богдан Буткевич   ▪   Версія для друку

Сергій «Колос» Мартинюк: «Багато хто називає Волинь «концертною ямою»

Вокаліст популярного волинського рок-гурту «Фіолет» та організатор фестивалю «Бандерштат» про музично-культурну картину свого регіону
Сергій «Колос» Мартинюк: «Багато хто називає Волинь «концертною ямою»

Волинь подарувала Україні безліч яскравих музичних постатей – той самий Сашко Положинсьий зі своїм «Тартаком» чи Юрій Журавель з «Ot.Vinta» у приклад. Сьогодні Тиждень поспілкувався з представником молодої хвилі української музики з цього регіону, волинянином Сергієм Мартинюком, лідером стрімко набираючої популярності гурту «Фіолет» та паралельно – головою оргкомітету музично-патріотичного фестивалю «Бандерштат», який щорічно проводиться в Луцьку вже 10 років.

У.Т.: Враховуючи чималу кількість відомих та знакових для української музики постатей з Волині, чи можна говорити про існування якоїсь окремої волинської музичної школи? Чи існує якась постійна волинська тусовка чи певна ідентичність в музиці?

- Якщо чесно, мені здається, що як такої, окремої волинської музичної школи немає – такої, яку б модна було якось відзначити, стилістично, жанрово, манерно. Скоріше можна говорити про певні традиції, що передаються з покоління в покоління – десь з середини 1990-х, й до сьогодні. Наприклад, свого часу волинську навколо-хіпхоп-сцену розпочали такі гурти як «Мухи в чаї», провідні учасники яких потім сформували відомий всім тепер «Бумбокс», «Флайза», зрозуміло, «Тартак». На сьогоднішній день, Волинь представляє собою абсолютно різноплановий в плані музики регіон – є й поп-рок, й важка музика, є багато чого іншого. Але, на жаль, Волинь продовжує залишатися музичною провінцією, й дуже мало з величезної кількості гарних команд, що виникають, доживають до своїх перших студійних аудіо-записів. За 10 років, скільки я в Луцьку займався організацією концертів й сам грав, перед очима пройшли десятки команд, де були уже часто одні й ті самі музиканти.

Нарешті виникає ситуація,коли музикант має шанс заробляти своєю музикою,тобто, його можна сприймати серйозно

Які змінювали, назви, формати, намагалися знайти вихід на велику сцену, але так і не виходили за межі міста чи щонайбільше – регіону. Що ж стосується спілкування й ідентичності – це все індивідуально, хто з ким підтримує контакт, той і спілкується. Тобто, якщо ми з Сашком Положинським у гарних стосунках, то ми й спілкуємося. Плюс сам Сашко на своїй сторінці намагається відслідковувати появу щось нового та цікавого на Волині, й про це розповідати широкому загалу – справді пропихує цікавий матеріал з волинською пропискою. Допомагає в просуванні волинської музики й фестиваль «Бандерштат». Однак сказати, що в нас діє якась стала постійна тусовка – то ні, якоїсь особливої регіональної тяглості не бачу й не відчуваю. Особливо зараз, коли переїхав до Києва.

У.Т.: А як тобі здається – чи є якась різниця між Луцьком та Рівним в музичному сенсі?

- Вона хіба що суто інфраструктурна. В Рівному, фактично, відсутні нормальні клуби та концертні майданчики, де можна давати нормальні живі концерти. Натомість, у Луцьку щонайменше 5 клубів зі стаціонарною музичною апаратурою плюс ще кілька концертних площ. Де можуть виступати команди від зовсім андеграундних до топових. Особисто знайомий з кількома, скажімо так, неформальними об’єднаннями луцьких бізнесменів, які розвивають цілеспрямовано саме розважальну тематику. В Рівному ж з цим, повторюся, дуже важко – там треба або гігантські зали винаймати музикантами, які нема шанси забити, або грати по кав’ярнях, в акустиці. Думаю, це тому, що в Луцьку банально більше грошей – Волинська область є прикордонною, тому тут набагато краще розвинутий й бізнес в цілому, й сфера розваг з відповідною інфраструктурою. Знаю про що говорю, адже родом я з Рівненщини, з Дубна. На жаль, на Рівненщині майже нормальних капіталовкладень в сферу й культури, й розваг, тому ось так.  

У.Т.: Опиши волинян з точки зору публіки. Які вони, слухачі тут?

- Не хочу ображати рідний регіон, але вона (публіка) досить-таки інертна в плані нової музики та відвідування концертів. Знову-таки згадаю «Бандерштат». Коли ми проводили опитування серед відвідувачів фесту, то виявилося, що 80 % - це приїжджі, а не, власне, волиняни. І це сумно, адже ми в жодне місто по країні стільки не вкладаємо щорічно в плані реклами – цілком природно, але отримуємо дуже малий відклик. Ще приклад – за останній час концерти українських команд в Луцьку, не тільки андеграундних, а й популярних типу Mad Heads, постійно проходять на межі зриву, дуже мала кількість квитків продається. Взагалі, багато хто називає Луцьк й в цілому Волинь «концертною ямою». Щоб ви розуміли, навіть під час останнього туру небожителів з «Океану Ельзи» саме концерт в Луцьку був одним з найменш масштабних та відвідуваних. Може, це пов’язано з якоюсь такою своєрідною поліською ментальністю, коли люди сконцентровані на заробітку грошей для виживання. Якось так виходить, що культура трохи обходить Волинь стороною, а гроші люди намагаються витрачати якимись іншими способами. Мене це завжди дуже дивувало та засмучувало, але це так. Приведу приклад власного гурту. Ми приїздимо вперше, наприклад, до Черкас й одразу без проблем збираємо зал в 300 людей, а в Луцьку продаємо ледь 100 квитків. Й ми ж не одні такі, й це дуже прикро. Власне, мій переїзд до Києва – це й через це. Хоча хотілося й нових викликів, нормальної конкуренції. Бо вона в музиці теж потрібна. А останні кілька років, на жаль, в Луцьку конкурувати просто нема з ким, тому прийшлося перебиратися ближче до центру, де відчувається пульс життя і якийсь рух. Бо реалії волинські не дозволяють особливо кудись рухатися, а без руху завжди починається загнивання. В Луцьку надто спокійно, все надто всіх все влаштовує.

У.Т.: Трохи похмура картина. То що – чекати переїзду «Бандерштату» з Луцьку? Тим більше, цього року в вас 10-й, ювілейний фестиваль.

- От саме тому що він ювілейний, він точно залишається на цей рік в Луцьку, згідно традицій фестивалю. Тим більше, лайн-ап був оголошений ще минулого року. Але й справді серйозно думаємо про переїзд, зокрема, й до Києва. Це пов’язано й пошуками нової аудиторії й можливостей, а також банально з тим, що в Луцьку просто вже не вистачає місця на Іподромі, де ми все проводимо, під таку кількість людей. А ми переживаємо з приводу їх розміщення – в нас ще й додаткова сцена (важка) цього року з’явиться. Ми вже 2 роки шукаємо всім оргкомітетом якесь інше місце на Волині, але поки що безрезультатно. Будемо думати, адже чимало людей вважає «Бандерштат» своєрідною візитівкою Волині, тому проти нашого переїзду звідси.

У.Т.: Ти є представником молодої музичної хвилі. Чи є перспектива у твого покоління, яке тільки входить в плейлисти та навушники українців?

- Справді, зараз реєструється такий собі бум цікавості до української музики – від електронної до поп-музики. Це пов’язано і з Революцією Гідності, і з тим, що російський продукт став менше потрапляти на наш ринок. Наразі відкрилися ніші для багатьох виконавців, яких раніше просто не існувало. Відбувся хоча б частковий прорив на телебачення та радіо, з’явилася така потрібна здорова конкуренція ідей. Українські команди почали збирати в Україні тисячні зали, термін «sold out» став звичайним не тільки для міст-мільйонників, а навіть для деяких обласних центрів. Є тенденція, що багато з цієї музики є англомовною, яка, на жаль, щоправда, поки є не дуже конкурентною на світових ринках. Нарешті виникає ситуація,коли музикант має шанс заробляти своєю музикою,тобто, його можна сприймати серйозно. Українська музика почала вилазити з дупи, пробачте на слові, де вона знаходилася, і це викликає чималий оптимізм.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Саміт лідерів країн-членів ЄС, що проходить 28-29 червня в Брюсселі, майже виключно присвячений потенційному виходу Британії з організації
  29 червня, Віталій Рибак
 • Тиждень звернувся до Асли Айдинташбаш, експерта Європейської ради з міжнародних відносинз проханням прокоментувати останні заяви турецького президента щодо Росії
  29 червня, Віталій Рибак
 • 16 січня 2015-го десантники 25-ої бригади отримали наказ здійснити марш зі свого місця розташування до південно-західної околиці Авдіївки (мікрорайон Хімік). Разом з десантниками в цей сектор висунулися й бригадні артилерійські підрозділи.
  28 червня, Анатолій Шара
 • Хто і як сьогодні змінює Конституцію України? Який зв’язок між цими нововведеннями та ключовими реформами в державі? Про це Тижню розповів експерт із конституційного та адміністративного права, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко
  28 червня, Анна Корбут
 • Протягом тижня західні ЗМІ писали про візит Володимира Гройсмана до Берліну, значення Brexit для України, стабілізацію української економіки та переклад книги Олега Шинкаренка на англійську
  28 червня, Віталій Рибак
 • Багато блогерів та журналістів вже не раз робили аналіз справ «молодих, але невизнаних» республік. Хтось перевіряв бюджети, дехто слідкував за темпами виробництва на окупованих територіях. Інших цікавив політичний бомонд Донецьку чи Луганську.
  28 червня, Павло Василів
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено