Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
19 вересня, 2008

Колише вітер прапор на сільраді...

... замість цілком жовто-блакитного - якась неоковирного вигляду ганчірка
Матеріал друкованого видання
№ 38 (47)
від 19 вересня, 2008

 

Сподіваюся, всі пам’ятають цей рядок із безсмертної пісні «Наркомани на городі» не менш безсмертних «Братів Гадюкіних»? Та мова піде не про «гадів» і не про наркоту. А про казкову країну під назвою «Забаложжя». Себто, Закарпаття. Бо говорячи зараз слово Закарпаття, можна зразу говорити й слово «Балога». Тож, уявіть собі місто Сваляву. Будинок районної ради. На ньому замість цілком жовто-блакитного прапора висить якась неоковирного вигляду ганчірка-«аквафреш». Тобто, майже російський триколор – тільки перевернутий. Ще й із бурим ведмедем. От тільки балалайки немає. Питаю в шофера таксівки – що воно таке? «Та то русинський прапор», – відповів чолов’яга. Дивуюся – а що він робить на українській державній установі? «А це ти краще у Віті спитай», – підморгує гуцулоподібний вусань.
 
Довелося трохи згодом проїжджати через Берегівський район, у якому більше 80% населення складають етнічні угорці. Звичайно, трохи дикувато виглядали таблички з назвами населених пунктів виключно угорською мовою – але ж толерантність, європейські цінності тощо. Та коли на школі – нагадаю, установі, що фінансується з українського державного бюджету – в центрі великого села я побачив замість українського прапора угорський, то відчув себе якось химерно: коли це я встиг перетнути кордон? Той самий водій посміхається: «Віктор Іванович дозволив – адже угорці в облраді голосують як треба».
 
Та зовсім весело стало, коли науковий директор Ужгородського музею Павло Федака розповів: «На грудневій сесії минулого року мав бути прийнятий традиційний, ще з ХVІІІ-го століття, синьо-жовтий прапор Закарпаття. Було видно, яким блідим і нерішучим виглядав голова ради Кічковський, як він намагається максимально відтягнути це питання. Й раптом до нього підбігає секретар із телефоном. Кічковський одразу встає, щось запопадливо говорить у трубку, потім підморгує кудись у залу. Далі два виступи – від місцевої Партії регіонів і угорської громади – з вимогою перенести розгляд цього проекту. Звичайно, так, врешті-решт, і стається. Це при тому, що комісія по розробці прапора працювала цілий рік і пропозиція пройшла всі етапи розгляду». Наостанок питання на засипку: "Хто ж дзвонив голові облради?"


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.