Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 жовтня, 2008

Протизаконна ініціатива

Після заяв про скорочення на думку одразу приходять відомі закони Паркінсона
Матеріал друкованого видання
№ 43 (52)
від 24 жовтня, 2008
 
У понеділок президент Віктор Ющенко проводив засідання РНБО, присвячене фінансовій кризі. Найсміливішою пропозицією, з тих, що на ньому прозвучали, було бажання президента зменшити державний апарат на 20% з метою «радикального скорочення бюджетних видатків» та «оптимізації державного управління».
 
Гарант Конституції вирішив не займатися дрібницями й запропонував за раз скоротити кожного п'ятого працівника у виконавчій, законодавчій та місцевій владах. Ще якось можна собі уявити, як Віктор Балога скорочує 240 чоловік із Секретаріату президента, з чого вже встигла познущатися частина ЗМІ. Однак який стосунок Віктор Ющенко має до таких незалежних гілок влади, як законодавча або органи місцевого самоврядування? По-своєму покритикували Ющенка й друзі-вороги, але більше з погляду політичного передвиборчого піару, а не по суті. А суть у тому, що скорочення – це боротьба із зовнішніми прикметами неефективного управління, а не з його глибинними причинами. Однак мій монолог про інше. Після заяв про скорочення на думку одразу приходять відомі закони Паркінсона, які описують еволюцію будь-якої бюрократичної системи:
 
1) кількість службовців і обсяг роботи ніяк не пов'язані між собою, отже:
 
2) кількість чиновників постійно збільшується, незалежно від будьяких зовнішніх причин. 

У цій історії трохи дивним є лише час, який президент обрав для своєї заяви. Сіріл Паркінсон у своїй книжці стверджував: «Якщо уряд почне звільняти державних службовців, це йому дорого обійдеться, він почне втрачати голоси виборців». Уявімо таке: через гігантську флуктуацію на цей раз закон Паркінсона не спрацював. Але я впевнений: якщо навіть з ініціативи Ющенка кількість людей у держапараті на певний час зменшиться, то кількість довідок – ніколи. Значить, у підкабінетних чергах доведеться стояти довше. Закінчиться все класично – розмір хабарів знову зросте. А незабаром за ними підтягнеться й кількість тих, хто їх збирають.Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.