29 березня, 2013

І яка ж це влада, якщо не злочинна?

Феноменальний за своєю некомпетентністю та істеричністю виступ міністра соціальної політики Наталії Королевської у Верховній Раді 22 березня змусив навіть деяких депутатів від Партії регіонів публічно відхреститися від цієї чиновної дами та засудити її діяльність на високій урядовій посаді.

Так, Ярослав Сухий розповів журналістам, що Європейська соціальна комісія при Європарламенті дала негативні оцінки роботи Королевської. А Ганна Герман зазначила, що в такому тоні говорити з депутатами не можна.

Невже ж ці та деякі інші депутати-«регіонали» раптом зробилися такими совісними та принциповими? Думається, причина їхньої критики на адресу міністра соціальної політики дещо інша. А саме: дії та ще більшою мірою бездіяльність Королевської змушують навіть аполітичну людину назвати владний режим України злочинним.

Найяскравіше це видно на ситуації, яка виникла з гуманітарною допомогою.

Перед виступом Королевської у Верховній Раді депутат від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Андрій Павловський заявив: «У зв’язку з недолугою політикою нового міністра соцполітики Королевської фактично відбувається катастрофа з міжнародною гуманітарною допомогою для найбільш вразливих верств населення… На митниці досі простоюють такі гуманітарні вантажі, як різдвяні подарунки дітям-сиротам; медпрепарати для діабетиків; стоїть допомога для малозабезпечених багатодітних сімей; інвалідні крісла та інше обладнання для інвалідів». За словами депутата, у зв’язку з бездіяльністю міністра, до уряду України звернувся уповноважений посол Королівства Данія з вимогою терміново розмитнити препарати з обмеженим терміном придатності для діабетиків, які Данія безкоштовно надає на суму 2 мільйони доларів. Таке коїться з грудня минулого року і до сьогодні.

А Ярослав Сухий уже після виступу пані міністра фактично повторив те саме: «Мало того, що гуманітарний вантаж стоїть на кордоні, мало того, що різдвяні подарунки не доїхали до своїх одержувачів, їх ще штрафують. Їх штрафує митниця або вантаж простоює і не оплачується… Мені подобається благодійник із Голландії, який уже двадцять років займається гуманітарною допомогою в Україну, а зараз удома йому показують, що він несповна розуму, тому що, виходить, він робить роботу, яка нікому не потрібна в Україні… Люди кидаються на нас, як на членів комітету соціальної політики, тому що вони не можуть потрапити в Кабмін, щоб поставити запитання, коли, зокрема, прибудуть ліки».

Але які там ще ліки і хворі? Пані міністр з трибуни Ради, зриваючись на крик, заявила, що прагне припинити контрабанду під виглядом допомоги! Бо ж – ви тільки подумайте, яке нахабство! – як «гуманітарку» везуть їжу для тварин (далі неповторна мова Наталії Юріївни), «тому ша кішкі та цуценята чиїс там не могут покупати сібе в кішчачих магазинах».

Невже ж чиновні мужі й дами міністерства не здатні відрізнити котячу їжу від різдвяних подарунків для дітей? Німецька євангелічна лютеранська церква України звернулася до Мінсоцполітики ще у листопаді 2012 року, подавши необхідні документи, але все застрягло на кордоні. Пастор Андреас Гамбург у зв’язку з цим сказав: «За кілька днів квітень, а Різдвяні подарунки для українських дітей досі знаходяться на складах митниці, оскільки не визнаються гуманітарною допомогою. У зв’язку з бездіяльністю влади щодо цієї ситуації, наша Церква буде змушена офіційним листом передати 100 тисяч подарунків Уряду, якщо він їх так потребує».

Так само застрягли й надруковані за кордоном Біблії та інша християнська література. Невже ж ця література тепер знову вважається підривною?

Список подібних прикладів можна продовжити, але, не знімаючи провини з Королевської, слід дивитися глибше. Справа в тім, що механізм оформлення, розмитнення та ввезення в Україну гуманітарної допомоги з грудня 2012 року суттєво змінився. Законопроект № 10223, розроблений міністерством юстиції та внесений на депутатський розгляд представником президента Україні у Верховній Раді Юрієм Мірошниченком, був проголосований 16 жовтня 2012 року з брутальними порушеннями регламенту, без обговорення та без розгляду поданих депутатами поправок до другого читання, голосами «кнопкодавів». Відтепер законодавство не визначає конкретного строку, протягом якого Мінсоцполітики має розглянути питання про визнання заявлених товарів (робіт, послуг) у якості гуманітарної допомоги. Виходить, Наталія Королевська формально діє в межах закону…

А ще виходить, що влада, яка таким чином «ухвалює» і запроваджує подібні закони, є злочинною владою. І саме тому найкмітливіші представники цієї влади намагаються «перевести стрілки» на Королевську, щоби замаскувати свої гріхи – адже «замазані» тут по вуха і нардепи, і міністри, і сам Віктор Федорович Янукович, котрий безтрепетно підписав новий закон…

Дивись, ще й знімуть Королевську, якщо і в Україні, і за кордоном виявиться аж надто багато вкрай незадоволених її війною з «гуманітаркою», чи не так?

Але невже хоча би перед звільненням з посади ніхто так їй і не пояснить, що корм, призначений для утримання у спеціальних притулках бездомних тварин, - це також гуманітарна допомога? Бо викинуті на вулицю котики й цуцики справді не можуть піти до магазину й купити собі поїсти…Теги