16 січня, 2013

Час "після"

Після пост-моденізму, пост-комунізму , а також після кінця світу, ми не перестаємо гортати у відчаї наші щотижневики, шукаючи потрібну сторінку. Та ні, це знову не ця і не ця... Видається, що ніщо більше не припасовується як "раніше", як то були чудові часи маленьких баталій виграних, програних, виграних, програних і тд. Ніщо більше не вишіковується у послідовність - мерзотність часу нас знову зрадила. Отож, обов'язок все переробити та винайти, навіть нові правила гри.

Всі пакунки вже під ялинкою, повні речей, що готові запрацювати за помахом руки, одначе ніщо не може приглушити відчуття знаходження у глухому куті. З ким, з чим перевинайти цю гру? Діти райка вивалися на підлогу, знову приспані іншою виставою, - виставою того, "що було раніш", "що було колись". Вони продирають очі - забагато світла та темряви водночас. Як посуватись вперед? Вони крутять речами в усі боки, переглядаючись один з одним.  За вікном падає сніг, майже обнадійливо як на свята. Майже все в наших руках - так, буцім-то ніщо з "попередніх часів" ніколи не існувало: відстані, часом величезні, часом майже невидимві, ідеали як пердмет спекуляцій, надія предмет маркітенгу. Вони здригають плечима, в безнадії, бо забуті не тільки "правила вжитку", але і спосіб витворити наше "після" так, як ми його бачимо.

Дітям райка набридлі всі ці слова, що нагадують звук вологої петарди : хаос, апокалипсис, кінець... Навіть їх можна запідозрити у ностальгії за "це ніколи більше не повториться" - наспів, що  вони чули в дитинстві.

Тут  вони заходяться сміхом: "коли твоя голова у вовчій пащі, нетактовно казати "смачного!".

Вони дивляться один на одного: спорядження отримано, але відсутнє суттєве - правила вжитку.

...Маг дивиться на них, хитаючи головою: ви знову витягли карту,що каже про відтермінувааня вашого шансу. Але це непогана карта, що каже про повне преображення...  Так я бачу, що ви лишилися без ваших звичаїв, так, вовк відкрив свою пащу, так, дорогою ви втратили точки відліку. Саме тепер час стати до роботи. Чому стільки паніки?


Теги