22 жовтня, 2012

Від пакращення до повного ідіотизму

Політика таки псує народних обранців. Раптом хтось із них прокидається серед ночі в поту й із жахом усвідомлює, що на нього чатує змова. Його життю загрожують. Страх сковує серце. Тому й не дивно, що лише наш президент може похвалитися такими заходами безпеки, які й уві сні не ввижалися главам найбільших держав.
Матеріал друкованого видання
№ 42 (259)
від 18 жовтня, 2012

Кажуть, найдужче він боїться туманів. Вони викликають у нього душевне тремтіння, незрозумілу тривогу і бажання повсякчас озиратися. Коли туман, він не літає. В тумані він почувається безборонним їжачком.

Торік у листопаді Віктор Янукович заявляв: «Мені правоохоронні органи кажуть, що зараз іде скупка зброї та підготовка до збройних нападів на органи державної влади. Люди втратили страх і совість. Хто це організовує? Не ті, кому найважче живеться. Ті, кому найважче, вони мовчать, чекають, терплять».

Минає рік. Мовчимо, чекаємо, терпимо. Але ані СБУ, ані міліція і гадки не мають про людей, які, за словами президента, готують захоплення держустанов. Не побачили нічого такого й ми, прості смертні. Знову винен туман?

Та 17 вересня цього року туманом огорнуло весь уряд, на офіційному сайті якого з’явилося розпорядження про інформаційно-роз’яс­ню­вальні заходи у сфері боротьби з тероризмом. СБУ, МВС, Міноборони, МНС мають виявляти і припиняти поширення матеріалів «із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, розпалювання расової чи релігійної ворожнечі, зазіхання на територіальну цілісність України». А про розкриття таких злочинів мають інформувати громадськість.

Наразі тихо. Жодних терористичних дій. Жодних розкритих злочинів. Туман туманом.

Невідомо, що затьмарило розум, честь і совість улюбленого синочка президента. Але ж яблучко від яблуні недалеко котиться. От і народний депутат Вітька раптом забідкався: «Мне известно, что в ближайшее время в СМИ возможно появление серии провокаций против меня и моих близких».

Провокацій не видно. Отже, і це лише примарилося? Ну воно з бодуна і не таке буває. Уся ж країна бачила Вітьку після трудового дня, як він, тримаючись за стіну і за охоронця, намагався втрапити до власної квартири.

«С приближением выборов, – обурюється син президента, – поражает, насколько грязными методами пользуются как политические образования, так и отдельные так называемые политики». Як у воду дивився. Тут і вигулькнула провокація в бік опозиції – з’явився фальшивий сайт «УДАРу». А от Вітька та його «блізкіє» чомусь і досі не постраждали.

Натомість постраждала Наташа-Тища-Євро. Останніми місяцями дамочка так забембала народ своєю рекламою, що настало глобальне перенасичення і рейтинг обвис, як коров’ячий хвіст. Але Наташа не розгубилась і звинуватила соціологів. Останні, своєю чергою, назвали її звинувачення «повним ідіотизмом». Та вирішила подати до суду. З таким самим успіхом можна судитися з Гідрометцентром.

Але привид змови вперто тривожить владу. В МЗС давно і послідовно підозрюють у змові весь Євросоюз на чолі з Європарламентом. Надійно розгубивши усі дипломатичні навики і здатність інколи промовчати, в МЗС перейшли на відверте хамство. Якщо реакцію міністерства на всі звинувачення європейських політиків звести до однієї фрази, то вона звучатиме так: «Да пашлі ви!»

Серіал «Старичок у тумані» триває: 28.08.2012 Азаров каже, що «кризис не повторится, но условия для повторения тех событий у нас есть». 19.09.2012 Азаров оголошує в Україні нову кризу. 08.10.2012 Азаров заявляє, що «кризис никуда не девался, он есть и растянется еще на 10–20 лет». Авжеж, позаяк вони прийшли всерйоз і надовго.

У травні цього року Азарову привиділося, що Путін збирається дати Україні дешевий газ. А в травні 2011-го Калєснічєнкові примарилося, що опозиція збирає мільйон гривень для того, щоби звільнити під заклад Луценка. Туман розвіявся – ні дешевого газу, ні волі за мільйон.

Ідіотизм, як і п’яні марення, лікують лише в одному закладі. Щоправда, без особливого успіху. У статті «Як розпізнати шизофреніка» є такий пункт: «У міру розвитку хвороби з'являються марення. Шизофреніку здається, що його обговорюють, пліткують за його спиною, готують проти нього якусь змову. Усюди йому ввижаються глузування й закиди, тобто хвороба протікає в параноїдальній формі. У своїх бідах він починає підозрювати всіх довкола».