Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
30 квітня, 2010

Епоха битви пам’ятниками

Програмісти можуть створити комп’ютерну гру «Битва пам’ятниками» - для стурбованих

 

За останні місяці у ЗМІ зросла кількість повідомлень про трощення пам’ятників чи навпаки – спроби їх встановлення з політичних мотивів. Нещодавно на Буковині невідомі пошкодили пам’ятний знак на честь воїнів УПА. А комуністично-заангажовані активісти з Запоріжжя, Дніпропетровська й Одеси мріють про пам’ятник їхньому покійному товаришу Сталіну. Можна собі уявити, що з ним зроблять націоналістично-заангажовані активісти: або відіб’ють голову, або ж взагалі підірвуть включно з охороною.
 
Я оце подумав, що ці «битви пам’ятників» – це мабуть незворотний етап у нашій історії. Адже внутрішньо всі нації ділилися на «південні» й «північні» чи «західні» й «східні» регіони, що з’ясовували між собою стосунки за свою національну першість.
 
Американська нація в ХІХ столітті не пройшла етап «битви пам’ятників»,бо мала жорсткіше випробування – громадянську війну. Можливо, битви пам’ятниками – це справа ультра-радикалів із різних сторін барикад, але такий вандалізм і його світогляд не є значним у суспільстві. Принаймні незначні відсотки подібних сил на парламентських виборах – це завжди підтверджують.
 
Але я раптом подумав, що справа вочевидь в іншому. Українські програмісти не створили їм комп’ютерну гру «Битва пам’ятниками». У мережі в них є значно більше шансів розв’язати свою громадянську війну.


Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.