8 лютого, 2010

«Брєдіки» «прєзіка»

Президент України Віктор Ющенко Указ про надання Провідникові ОУН Степанові Бандері звання «Герой України» посмертно
Президент України Віктор Ющенко за кілька тижнів до кінця терміну своїх повноважень підписав Указ про надання Провідникові ОУН Степанові Бандері звання «Герой України» посмертно і цією своєю дією вкотре помножив число незручностей та ідіотизмів, з якими зустрічається щодня кожен інтелігентний українець. Навіть незалежно від його – українця – ставлення до постаті Бандери. Людина, що мислить – повторюся – незалежно від ідеологічних та світоглядних орієнтирів, мусить бачити в цій дії свого Президента купу протиріч та кон’юнктурщину. Спробуємо перерахувати хоч кілька.

Перша. Після першого туру виборів Президента України з вкрай несприятливим для чинної прем’єрки-кандидатки результатом, указ Ющенка виглядає таким собі «западлом». Уявіть, як себе має почувати кандидатка в Президенти пані Тимошенко в Єнакієво, коли її попросять прокоментувати цю відзнаку… А в Бережанах? На камери, на весь голос, публічно – їй не позаздриш, одним словом. Президент, виходячи з кімнати, знаючи, що нічого йому за те не буде (рейтинг в від’ємних числах, поки, не обчислюють) підступно голосно зіпсував повітря і зачинив після себе двері, віддуватися залишивши, хай і з залізною хваткою, проте, тендітну жінку. Не «по-пацанячи» зробив Віктор Андрійович. По-хамськи. Підступно. Непослідовно. І підло.

Друга. Степан Андрійович, напевне, перевертається в домовині, дізнавшись, якої геройської слави заслужив від «всенародно обраного» українським народом на початку ХХІ сторіччя. Спитаймо себе, чи сучасна держава Україна є тою, за яку боролися члени ОУН? Чи відбулася ідея ОУН? Що робив би зараз Степан Бандера? Чому з радикального, живого, нескореного, вільного, суперечливого, талановитого українського героя – хай і для частини громадян сучасної України – Президент-невдаха зробив ялового, кастрованого, безпечного, прирученого, стерильного Героя України? Чому в одному ряді з ним Ківалов і Звягільський? Всі питання прошу вважати риторичними.

Третя. Згідно з чинним законодавством, звання «Герой України» надається виключно громадянам України. Чи є (був) громадянином України підданий Австро-Угорської імперії Провідник ОУН Степан Бандера? Проте, дурням закон не писаний. І хто після цього «проффесор»? Ай-я-яй! Ай-я-яй… Сором, та й годі.

Четверта. Щодо самого звання: колись було «Герой Радянського Союзу». Стало – Герой України (Росії, для прикладу, також). Так зручно, зокрема, з чисто юридичних міркувань. Проте, згадаємо, було колись і формулювання «ворог (радянського) народу»… Так от, чи стане нахабності та нездорового гумору наступному Президентові (тому ж Януковичу в найближчій перспективі, чи тій же Тимошенко, за умов мінливої кон’юнктури) повернути деякі норми соціалістичної правової системи і надати Степанові Бандері почесного звання «ворог (українського) народу» і судити посмертно за злочини проти людства? А чому б ні – он, етнічний українець Дем’янюк віддувається ж за весь німецький нацизм і європейський фашизм! В українській країні дурнів на полі юридичних чудес можливо все. Сором!

П’ята. Античний президент Мідас до чого не торкався, все перетворював на золото. Складається враження, що до чого б не торкнувся нащадок етнічних трипільців Хоружівки Ющенко, все перетворюється на ідіотизм, бутафорію та клоунаду. Та ж трипільська культура (нездоровий фетишизм до керамічних черепків), для прикладу. Повністю «обдебілені» теми Голодомору (винен мертвий Сталін), національної культури (потьомкінські вулики та показушна капіталістична експлуатація мільйонів бджіл у вишиванках), мови (філологи під столом від мови самого Президента) та багато інших. Президент «грає Швейка», і цього не помітить тільки сліпий, боягуз або розумово відсталий! Першими проти призначення Героєм України Степана Бандери мали б – за здоровою логікою – виступити не промосковські маргінали, а самі бандерівці: той же Центр національного відродження ім. Степана Бандери, що діє в Україні. Адже тема тепер закрита: Бандері – Героя, бандерівцям – радість! «Бабє – цвєти, дітЯм – мороженноє!» Всі вдоволені! Мрія Бандери про сильну, суверенну, національну державу українського народу, як виявилось,  вже досягнута у формі сучасної бандитської ницої державки-доходяги! Не знаю як хто, а я проти цього призначення навіть з чисто естетичних міркувань. Не кажучи вже про ідеологічні…

Усе це – суперечності, які лежать зверху, на видноті. За бажання – хто завгодно, продовжуйте, будь ласка. Проте, чи це хоч щось змінить? У французького філософа Деріда є робота «Чи існують держави-шахраї?». Цікаво було б прочитати філософсько-політологічне дослідження українського науковця «Чи існують президенти-трикстери?». Проте, ця стаття не про діючого Президента – грядуща українська Революція йому все пригадає. Стаття про чергову мишачу вовтузню, що зчинилася довкола постаті загиблого в боротьбі українського героя.

Не знаю як Ви, читачі, а я не хочу, щоб український герой Степан Бандера був Героєм України. Героєм – так. України – ні. Не цієї України. Моя Україна – ще попереду, і вона має багато більше спільного з Україною Бандери, ніж ця, Ющенка.